هر چه به روز اربعین نزدیک تر می شویم بر تعداد زائران عازم کشور عراق افزوده می شود. نیروی انتظامی برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت هموطنان شرکت کننده در مراسم راهپیمایی اربعین توصیه کرده است اخبار و اطلاعات موثق را از منابع معتبر دریافت کنند.

ویناپرس – هر چه به روز اربعین نزدیک تر می شویم بر تعداد زائران عازم کشور عراق افزوده می شود. نیروی انتظامی برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت هموطنان شرکت کننده در مراسم راهپیمایی اربعین توصیه کرده است اخبار و اطلاعات موثق را از منابع معتبر دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، سرهنگ زهرا آزادی، معاون اجتماعی کلانتری ۱۴۵ ونک از هموطنان خواست پیش و در حین انجام سفرهای اربعین توصیه های انتظامی را جدی بگیرند.

او با بیان اینکه سفر به کشور عراق فقط با استفاده از گذرنامه و ثبت نام در سامانه سماح امکانپذیر است گفت: در برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی تبلیغات کذبی در خصوص ویزای آسان، تور یا بلیت ارزان عراق منتشر و بازنشر می شود که همه آنها دروغین بوده و قصد فریب زائران اربعین حسینی را دارند.

این کارشناس انتظامی تاکید کرد: همراه داشتن گذرنامه، اسناد و مدارک هویتی در هنگام مراجعه به مرزها و ارائه به پلیس مرزبانی ضروری است و هرگز نباید این مدارک تحویل افراد غیرمسئول شود. همچنین به هموطنان توصیه می شود از تمام مدارک خود عکس یا کپی تهیه کنند تا در صورت نیاز بتوانند به مسئولان ذی صلاح ارائه دهند.

آزادی در خصوص خرید دینار عراقی گفت: مسافران اربعین هنگام دریافت دینار به ضرایب و مولفه های امنیتی توجه داشته باشند تا مورد سوءاستفاده افراد فرصت طلب قرار نگیرند. علاوه بر این با توجه به افزایش تردد در مرزها احتمال فروش کالاهای تقلبی در مرزهای دو کشور افزایش می یابد که در این خصوص هم باید دقت کافی در هنگام خرید و فروش کالا صورت بگیرد.

این کارشناس نیروی انتظامی در ادامه توصیه های مهمی را برای افزایش امنیت و آرامش زائران حسینی در طول سفرهای اربعین یادآوری کرد که به نظر خوانندگان عزیز می رسد:

۱ از پارک نمودن اتومبیل در نقاط خلوت و تاریک خودداری شود.

۲ از شمردن پول در انظار عمومی خودداری کنید.

۳ مراقب افرادی که تحت عنوان مامور قصد بازرسی بدنی شما را دارند باشید.

۴ وجوهات نقدی خود را یکجا حمل نکنید.

۵ از سوار شدن به اتومبیل های مسافرکش شخصی و غیر مجاز پرهیز شود.

۶ در اماکن پرتردد مراقب تماس بدنی افراد ناشناس باشید.

۷ چنانچه افرادی با لباس شخصی تحت عنوان مامور شما را متوقف نمودند به هیچ عنوان تا اطمینان یافتن از مامور بودن آنها تسلیم خواسته ایشان نشوید.

۸ در رستوران کیفتان را پشت صندلی آویزان نکنید.

۹ حتی المقدور از سفر انفرادی خودداری کنید.

۱۰ در هنگام وضو گرفتن به افراد ناشناس برای نگهداری وجوه خود اطمینان نکنید.

انتهای پیام