وضعیت دردناک مهسا امینی که بعد از بازداشت از سوی گشت ارشاد دچار حادثه شد و درگذشت، عاطفه اجتماعی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و با واکنش‌های زیادی همراه شده است.

ویناپرس – وضعیت دردناک مهسا امینی که بعد از بازداشت از سوی گشت ارشاد دچار حادثه شد و درگذشت، عاطفه اجتماعی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و با واکنش‌های زیادی همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از شرق، دایی مهسا امینی گفت: دیروز فرمانده پلیس به همراه چند همکارش آمدند دیدار ما. هر چه پرسیدیم چه شده؟ قول دادند که تصاویر دوربین‌های مداربسته را به زودی به ما نشان میدهند. من بهشان گفتم که هرکاری هم بکنند بی‌فایده است. می‌خواهند صورت مساله را پاک کنند.

 آمدند گفتند نگران نباشید؛ سپرده‌ایم ناهار و شام به شما بدهند. معلوم نیست چه کسی این بلا را سر مهسا آورده؛ بهش گفتم این مشکل حل شدنی نیست. امروز نوبت دختر ما بود، فردا نوبت دختری دیگر است. فقط صورت مساله را پاک می‌کنید.

 مغزش که از کار افتاده بود. قلبش هم حالا دیگر نیمه‌فعال شده و کلیه‌هایش هم دیگر کار نمی‌کنند. دکترها گفتند فقط دعا کنید.

 اولین واکنش پلیس به ماجرای مهسا امینی

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ:خانمی به نام مهسا امینی که برای توجیه وآموزش به یکی از بخش های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود،به طورناگهانی دچار عارضه قلبی شده وبلافاصله به بیمارستان انتقال وتحت درمان و مداوا قرار دارد.

یک نماینده مجلس: موضوع مهسا امینی را پیگیری می‌کنم​

جلال رشیدی کوچی درباره به کما رفتن مهسا امینی پس از انتقال به یک مقر انتظامی توسط گشت ارشاد گفت: حتماً این موضوع را به صورت ویژه پیگیری خواهیم کرد و نتیجه‌اش را شفاف به مردم خواهم گفت.

هیچ جای قانون ما این اجازه را نداده است که یک فرد را برای تذکر حجاب یا تنبیه مورد ضرب و شتم قرار دهند.

اگر این ادعا صحت داشته باشد چرا باید چنین اتفاقی بیفتد و چه نسبتی بین این حوادث و رفتار بزرگان انقلاب وجود دارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: پاشو دختر ایران، ظلم ابدی نیست

جلیل رحیمی جهان آبادی گفت:

جماعتی که نظر را حرام می گویند

‌نظر حرام بکردند و خون خلق حلال

مهمان عزیز سنندجی زنده بمان

‌ مرگ سهم تو نیست

‌حق ما مسئولانی است که این گونه ارشاد و هدایت را میبینیم و ساکتیم!

‌پاشو دختر ایران

‌ظلم ابدی نیست

سید محمد خاتمی: برای خدا، آبروی اسلام و رعایت انتظارات به‌حق ‌مردم از رفتارهای ‌خلاف‌قانون منطق و شرع دست برداشته شود

سید محمد خاتمی در توییتر با انتشار متنی نسبت به ماجرای برخورد گشت ارشاد با مهسا امینی واکنش نشان داد.

رییس جمهور اسبق ایران نوشت: باز هم ‌فاجعه ای ناگوار که درد آن تا مغز استخوان را می سوزاند!

‌طبق اخبار، ‌دختر خانمی با ادعای پوشش نامناسب ‌بازداشت و در جریان بازداشت و انتقال دچار جراحات و عارضه قلبی و مغزی می شود!

آیا این فاجعه و رویدادهای پرتکرار مشابه آن کافی نیست که برای خدا، برای آبروی اسلام و رعایت انتظارات به‌حق ‌ مردم و حال بدی که در تنگناهای معیشتی و مواجهه با انواع ‌ فسادهای ویرانگر و ‌ ناکارآمدی ها دارند از این شیوه و رفتارهای ‌ خلاف‌قانون منطق و شرع دست برداشته شود و بیش از این زمینه مشوه شدن چهره ‌ اسلام و نظام را فراهم نیاورند و با پدیدآورندگان این حوادث برخورد مناسب صورت گیرد؟!

ادامه این مطلب را اینجا بخوانید.

انتهای پیام