رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران، جزئیات شناور شدن نرخ کرایه تاکسی را تشریح کرد.

ویناپرس – رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران، جزئیات شناور شدن نرخ کرایه تاکسی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، امیرعلیپور گفت: شناورسازی نرخ کرایه تاکسی، امکانی است که در مصوبه نرخ کرایه سال ۱۴۰۱، شورای اسلامی شهر تهران درنظر گرفته و ابلاغ شده است و براساس آن، می‌توان تا ۳۰ درصد در ساعات پیک ترافیک، نرخ کرایه تاکسی را افزایش داد.

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: در واقع فلسفه این افزایش نرخ کرایه این است که رانندگان تاکسی غیر شیفت را ترغیب کنیم تا در ساعات پیک در خطوط تاکسی فعالیت کنند و هم زمان با افزایش زمان سفر درون شهری در ساعات پیک ترافیک با توزیع مناسب‌تر و افزایش تعداد تاکسی‌ها کمبود خودرو را جبران کنیم.

امیرعلیپور گفت: ترافیکی که در ساعات پیک در شبکه معابر تهران وجود دارد و ارزشی که مردم برای زمان سفر خود در نظر می‌گیرند، سبب می‌شود که بخشی از افراد راضی به سفر درون شهری به صورت دربستی و اینترنتی و با قیمت بالاتر شوند، به همین علت با مجوز شورای شهر و بعد از بررسی‌های مختلف، مسئله شناور کردن نرخ کرایه تاکسی را در دستور کار خود قرار دادیم.

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: به علت اعتماد شهروندان به ناوگان تاکسی و همچنین ارزان تر بودن نرخ کرایه شناور تاکسی‌ها درمقایسه با مسافربر‌های اینترنتی انتظار می‌رود که استقبال مردم زیاد باشد.

انتهای پیام