سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: مقرر شد فاز یک خط دو قطار شهری کرج در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.

ویناپرس – سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: مقرر شد فاز یک خط دو قطار شهری کرج در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، احمد افضلی گفت: قطار شهری کرج، آزادراه شمالی کرج، دو طبقه شدن اتوبان تهران_کرج، احداث بیمارستان های جدید با هدف ارتقاء سرانه های درمانی و تعیین تکلیف بیمارستان تخصصی امام خمینی، راه‌های مواصلاتی استان و گازرسانی به روستاها از مهمترین برنامه ها و پروژه های عمرانی استان است که به صورت جدی در دستور کار معاونت عمرانی استانداری بوده و جلسات مختلف و بازدیدهای مستمری نیز انجام شده که امید می رود در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری برخی از آنها باشیم.

وی در خصوص پروژه قطار شهری کرج گفت: کل خطوط این پروژه ۲۷ کیلومتر است که از کمالشهر آغاز شده و پس از ایستگاه میدان شهید سلطانی، تا ملارد ادامه می یابد اما با توجه به اینکه این پروژه بسیار هزینه بر است، نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است که امید می رود با توجه به اهتمام دولت در به ثمر رساندن و تکمیل پروژه های عمرانی، شاهد تخصیص اعتبار کامل این پروژه باشیم.

وی افزود: با توجه به تاکید استاندار البرز مبنی بر عملیاتی شدن فاز به فاز این پروژه و کاهش بار ترافیکی در محدوده چهارراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر مقرر شد فاز یک خط دو قطار شهری کرج در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.

 ۱۸ کیلومتر از آزادراه شمالی کرج زیربار ترافیک می رود

بخش دیگری از سخنان سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز به اقدامات صورت گرفته در خصوص آزاد راه شمالی کرج اختصاص داشت.

افضلی در این رابطه با اشاره به اینکه این پروژه در سه فاز تعریف شده است، خاطر نشان کرد: فاز اول، ادامه همت تا خط چهار حصار و پلی به ارتفاع ۱۰۰ متر از رودخانه تا عرشه است که وارد جاده چالوس شده و بخش مهمی از پروژه را به خود اختصاص می دهد.

وی با بیان اینکه ۱۸.۶ کیلومتر از آزادراه شمالی کرج از انتهای همت تا تقاطع اتوبان نیز بزودی زیربار ترافیک می رود، گفت: در حال حاضر این پروژه ۷۳ درصد پیشرفت داشته است که از ضلع شمال شهر کرج (انتهای خط چهار حصار) از روی پل بیلقان که ورودی و خروجی کرج را بهم وصل می کند آغاز شده و پس از عبور از داخل عظیمیه به سمت انرژی اتمی رفته و در انتها پس از باغستان به سمت بهشت سکینه رفته و وارد اتوبان می شود.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، راه‌های مواصلاتی استان به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های استاندار البرز و مسئولان در راستای کاهش بار ترافیکی نقاط پرتردد مورد توجه بوده و ‌هست به طوریکه در سفر ریاست محترم جمهوری و اعضای محترم هیئت دولت به استان موضوع دو طبقه شدن اتوبان کرج_قزوین به منظور کاهش ترافیک پل فردیس مورد موافقت قرار گرفته است که امید می رود با تخصیص اعتبارات ملی به حوزه راههای استان شاهد تامین زیرساخت های مورد نیاز در این خصوص باشیم.

بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی فردیس در دهه فجر افتتاح می شود

افضلی در ادامه سخنان خود در رابطه با اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان نیز تاکید کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، سالانه جمعیتی در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار نفر به این استان مهاجرت می کنند که خود باعث می شود اقدامات و تلاش های دولت به پای مهاجرت های بی رویه به این استان نرسد.

وی افزود: در این راستا حوزه بهداشت و درمان همواره به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم مطرح می شود.

واگذاری ببمارستان تخصصی امام خمینی به بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور ارائه خدمات تخصصی به مردم و رسیدگی به امور کارکنان بیمارستان، تسریع در روند احداث بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی کمالشهر، بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی فردیس، افتتاح بیمارستان خصوصی ۲۶۰ تخت خوابی به آفرین فردیس، افتتاح بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی آرام کرج، بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی سیدالشهداء، احداث بیمارستان ۶۰ تخت خوابی شهر جدید مهستان(هشتگرد) و همچنین بیمارستان ۳۲ تخت خوابی طالقان از جمله پروژه های درمانی است که در دستور کار معاونت عمرانی قرار داشته و جلسات آن به ریاست استاندار البرز به صورت مرتب در حال برگزاری است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه