مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز گفت: دلالی زمین در شهرک‌های صنعتی، رسمیت نداشته و با افراد سودجو در این زمینه برخورد شدید می‌شود.

ویناپرس – مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز گفت: دلالی زمین در شهرک‌های صنعتی، رسمیت نداشته و با افراد سودجو در این زمینه برخورد شدید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حمیدرضا عقاب نشین با اعلام این خبر عنوان کرد: در راستای حمایت از صنعتگران، کارآفرینان و تولیدکنندگان واقعی با هر فردی که داخل شهرک‌های صنعتی استان البرز اقدام به دلالی، خرید یا فروش اراضی صنعتی نماید؛ با همراهی و همکاری دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های نظارتی، برخورد جدی خواهد شد.

وی بیان کرد: انتقال زمین صنعتی به سرمایه گذار جدید در صورت پیشرفت فیزیکی مناسب، نصب سوله، دیوارکشی و تکمیل سالن تولید پس از طی کردن پروسه قانونی و رعایت دقیق ضوابط و مقررات فقط در شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز، امکان پذیر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز تصریح کرد: برای بازپس گیری اراضی تحت اختیار افرادی که با این شرکت قرارداد منعقد کرده اما نسبت به عملیاتی کردن آن‌ اقدام نکرده اند؛ هیات داوری در این شرکت تشکیل شده و موارد آنها به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته این مسئول، اعضای هیات داوری، زمین‌های راکد که مراحل عملیاتی آنها پیشرفت فیزیکی ندارند را در نشست‌هایی با حضور شخص متقاضی مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که نسبت به عملیاتی شدن آن‌ اقدام نکنند قرارداد آنها فسخ شده و حتی در صورت نیاز برای باز پس‌گیری زمین‌ها، طرف‌های قرارداد با این شرکت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: در راستای همکاری با صنعتگرانی که بنا به دلایلی موجه، روند ساخت و ساز خود را در اراضی صنعتی آغاز نکرده اند در صورت دادن تعهد محضری و ارائه برنامه زمان بندی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز- برای مدتی محدود- به ایشان مهلت داده می‌شود تا بسته به نوع طرح و زمان‌بندی مربوطه، عملیات اجرایی واحد را به اتمام برسانند؛ البته در صورت سپری شدن زمان تعیین شده و عدم ایفای تعهدات، روند فسخ قرارداد با جدیت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه