در آغاز برنامه‌های هفته ترویج علم نمایشگاه دو روزه از دستاوردهای گروه‌های مختلف در این حوزه در آسمان‌نمای گنبد مینا برپا شده است.

ویناپرس – در آغاز برنامه‌های هفته ترویج علم نمایشگاه دو روزه از دستاوردهای گروه‌های مختلف در این حوزه در آسمان‌نمای گنبد مینا برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، احمد کریمی، کارشناس نجوم آسمان‌نمای گنبد مینا، با اشاره به جزئیات برگزاری نمایشگاه دو روزه هفته ترویج علم، گفت: این نمایشگاه در راستای برنامه‌های هفته ترویج علم برگزار شده و طی آن ۸ گروه فعال در حوزه ترویج علم، دستاوردهای خود را در این حوزه ارائه دادند.

وی اظهار کرد: این گروه‌ها دستاوردهای خود را در راستای ترویج علم در حوزه‌های نجوم، رباتیک، زمین‌شناسی، شیمی و دانش هوانوردی به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در محوطه آسمان‌نما برپا شده است، ادامه داد: در کنار آن گنبد مینا در بخش آسمان‌نما، برنامه‌هایی را اجرایی کرده است که از آن جمله می‌توان به پخش برنامه آسمان‌نما با ۵۰ درصد تخفیف اشاره کرد.

کریمی با بیان اینکه این برنامه آسمان‌نما در ۴ سانس یک ساعته پخش خواهد شد، خاطر نشان کرد: این برنامه با همکاری انجمن ترویج علم برنامه‌ریزی شده است. معرفی و ارائه رایگان برخی از کتاب‌ها و ارائه بروشور و فیلم‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های گنبد مینا به شمار می‌رود.

این کارشناس گنبد مینا در خصوص هویت گروه‌های حاضر در این نمایشگاه، توضیح داد: برخی از گروه‌های حاضر در این نمایشگاه از میان استارت‌آپ‌ها و برخی از آنها نیز دانشگاهی هستند، ضمن آنکه انجمن ترویج علم در غرفه ای دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشته است.

به گفته وی این نمایشگاه روز گذشته، پنج‌شنبه همزمان با “روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه” آغاز به کار کرد و تا امروز جمعه ادامه دارد.

گنبد مینا نام بزرگترین آسمان‌نمای ایران است که در سال ۱۳۹۳ در پارک آب و آتش به بهره‌برداری رسید. این آسمان‌نما، بزرگترین پلانتاریوم خاورمیانه، شبیه‌سازی از جهان هستی و کرات و ستارگان است که در آن به‌صورت سه‌بعدی فیلم‌هایی با موضوعات نجومی به نمایش در می‌آید.

انتهای پیام