باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور و بارش برف و باران در ارتفاعات و پدیده مه و کولاک، سازمان هواشناسی به کوهنوردان توصیه کرد که از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

ویناپرس – باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور و بارش برف و باران در ارتفاعات و پدیده مه و کولاک، سازمان هواشناسی به کوهنوردان توصیه کرد که از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور، صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کوهستان‌ها اظهار کرد: سامانه بارشی از جنوب غرب کشور وارد شده و بزودی استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: این بارش‌ها خفیف است، اما در کوهستان به‌صورت برف خواهد بود و بهتر است کوهنوردان وسایل زمستانی را همراه داشته باشند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: طی روز جمعه نیز حجم بارش‌ها بسیار سنگین و در ارتفاعات به‌ صورت برف است که بارش برف در ارتفاعات می‌تواند بیش از ۴۰ سانتیمتر نیز باشد.

وی ادامه داد: در ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات استان لرستان، ایلام و در شمال استان فارس بارش برف خواهیم داشت و درخواست ما از کوهنوردان این است که طی روزهای جمعه و شنبه (۲ و ۳ دی) صعود به ارتفاعات به‌ ویژه ارتفاعات زاگرس را نداشته باشند؛ چرا که بارش برف با کولاک همراه است و خطرات بسیار زیادی دارد.

ضیاییان گفت: روز شنبه نیز در رشته‌کوه البرز واقع در استان تهران، البرز، قزوین و همچنین ارتفاعات مازندران، بارش‌هایی پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند شرایط برای کوهنوردی دشوار باشد. بنابراین بهتر است که کوهنوردان در این شرایط جوی به ارتفاعات نروند.

انتهای پیام