معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی در استان البرز از ۱۰ دی ماه آغاز می‌شود.

ویناپرس – معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی در استان البرز از ۱۰ دی ماه آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر زهرا فشی روز دوشنبه پنجم دی ماه گفت: پیرو برنامه ابلاغی از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در هفته پایانی آذر ماه با برگزاری جلسات هماهنگی درون بخشی، برنامه ریزی جهت اقدامات اجرایی برنامه واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی در استان البرز انجام شد.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: این برنامه به دلیل وضعیت نامطلوب واکسیناسیون در کشورهای مجاور و افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های سرخک و سل در کشورهای همسایه در دستور کار ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار گرفته است که از ۱۰ دی ماه آغاز می‌شود.

وی هدف این برنامه را افزایش آگاهی و رفتار بهداشتی در اتباع غیرایرانی، تقویت ارتباط اتباع غیر ایرانی با مراکز بهداشتی درمانی استان، ارتقای پوشش واکسیناسیون در کودکان غیر ایرانی زیر ۱۵ سال، انجام واکسیناسیون تکمیلی با قطره خوراکی فلج اطفال و واکسن تزریقی سرخک و سرخجه کودکان زیر ۱۵ سال، تجویز یک دوز ویتامینA  تکمیلی و بیماریابی، غربالگری سل در افراد بالای ۱۲ سال اتباع غیر ایرانی و توصیه به دریافت واکسن کووید ۱۹ در گروه سنی بالای ۵۰ سال دانست.

دکتر فشی اضافه کرد: پس از انجام هماهنگی‌های برون بخشی با سازمان‌ها و مسئولین استانی و شهرستان‌ها از ۱۰ دی ماه واکسیناسیون تکمیلی و تجویز ویتامینA ، همچنین بیماریابی و غربالگری سل آغاز و این برنامه تا تحت پوشش قرار دادن جمعیت هدف ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه