وزارت نفت اعلام کرد: یکی از تأسیسات انتقال گاز در شمال کشور، به‌دلیل بروز مشکلی عملیاتی، از سرویس خارج شده است.

ویناپرس – وزارت نفت اعلام کرد: یکی از تأسیسات انتقال گاز در شمال کشور، به‌دلیل بروز مشکلی عملیاتی، از سرویس خارج شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از وزارت نفت، بروز نقص فنی در یکی از تأسیسات انتقال گاز در شمال کشور سبب شده تا انتقال گاز به شمال‌غرب کشور، با محدودیت‌هایی روبه‌رو شود.

بنابر این گزارش، به‌دلیل شرایط و مشکل فنی پیش‌آمده و با وجود اقدام‌های جبرانی انجام‌شده، مدیریت مصرف و توزیع گاز برای مصرف‌کنندگان در داخل و خارج از کشور تا زمان برطرف شدن کامل موضوع، انجام خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت نفت، برنامه‌های تعمیراتی مرتبط در حال اجراست و امید می‌رود در حداقل زمان ممکن، شرایط به حال عادی بازگردد.

شایان ذکر است که شرکت ملی گاز ایران تمهیدهای لازم را برای حفظ تأمین پایدار گاز مناطق شمال و شمال‌غرب کشور اندیشیده است، اما با توجه به اینکه طی روزهای آینده با ورود یک سامانه بارشی، برودت هوا شدت می‌یابد و بخش عمده‌ای از کشور را فرامی‌گیرد، بر اساس پیش‌بینی‌ها، کشور با جهش مصرف گاز روبه‌رو می‌شود، بر این اساس از هموطنان درخواست می‌شود با مدیریت مصرف بهینه گاز، شرکت را در موضوع گازرسانی مناسب به اقصی نقاط کشور یاری رسانند.

انتهای پیام