رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی البرز گفت: سالن صخره‌نوردی کرج با ۲۷  متر ارتفاع یکی از استانداردترین سالن‌های صخره نوردی کشوردر کرج است که با بهره برداری از این سالن البرز می‌تواند میزبان مسابقات کشوری و حتی آسیایی صخره نوردی باشد.

ویناپرس – رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی البرز گفت: سالن صخره‌نوردی کرج با ۲۷  متر ارتفاع یکی از استانداردترین سالن‌های صخره نوردی کشوردر کرج است که با بهره برداری از این سالن البرز می‌تواند میزبان مسابقات کشوری و حتی آسیایی صخره نوردی باشد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، سید رضا فیض، گفت: با پیگیری‌های استاندار البرز و تاکید وزارت ورزش و جوانان مبنی بر تکمیل پروژه سالن صخره نوردی کرج، مبلغ سه میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور به این پروژه اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: کلنگ احداث این سالن در سال ۱۳۹۹ در مجموعه انقلاب اسلامی کرج  به زمین زده شد که در حال حاضر سازه و سقف این پروژه  با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد انجام شده و امیدواریم هرچه سریعتر این اعتبار جهت تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه اختصاص یابد.

فیض با اشاره به اینکه این پروژه تنها سالن صخره نوردی با ارتفاع ۲۷  متر در کشور است ادامه داد: این سالن از استانداردترین سالن‌های صخره نوردی کشور در کرج است که با بهره برداری از آن می‌توانیم میزبان مسابقات کشوری و حتی آسیایی صخره نوردی باشیم.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی تصریح کرد: استان البرز از پتانسیل بسیار خوبی در رشته کوهنوردی برخوردار است به طوری که دو هزار و ۵۰۰ ورزشکار  در ۳۱  باشگاه  در رشته‌های کوهنوردی، غار نوردی، دره نوردی، یخ‌نوردی و سنگ نوردی  فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام