سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح زوج و فرد خودروها از ۲۳ بهمن تا پایان سال در کرج خبر داد.

ویناپرس – سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح زوج و فرد خودروها از ۲۳ بهمن تا پایان سال در کرج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، احمد افضلی در سومین جلسه راهبری کاهش تصادفات استان که در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این طرح با هدف انتظام بخشی به تردد وسایل نقلیه و کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر کرج با توجه به ایام پایانی سال که با حجم بالایی از ترددها مواجه هستیم، اجرا می شود.

وی افزود: در این راستا از شهروندان درخواست می کنیم ضمن همکاری با عوامل خدوم راهنمایی و رانندگی از تردد در محدوده های مشخص شده خودداری کنند.

افضلی در ادامه با اشاره به اینکه با اجرای این طرح حدود ۴۰ درصد از ترافیک شهر کرج کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده از سوی پلیس راهور، ۷۸ درصد از تصادفات جرحی و فوتی مربوط به عابرین پیاده است که باید به صورت جدی از سوی شهروندان مورد توجه قرار گرفته و همکاری لازم را با مسئولان ذیربط داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز همچنین از شهرداران شهرهای استان خواست نسبت به افزایش سطح ایمنی معابر و گذرگاه ها، نصب حفاظ  و همچنین نصب دوربین ثبت تخلفات و پایش تصویر اقدام کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه