رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: بالگردهای اورژانس هوایی از جمله تهران با همت این هیات با وجود مشکلات ناشی از تحریم های دشمنان تقویت می شود.

ویناپرس – رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: بالگردهای اورژانس هوایی از جمله تهران با همت این هیات با وجود مشکلات ناشی از تحریم های دشمنان تقویت می شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، سید حسین صفوی در حاشیه بازدید از یک شرکت هلیکوپتری افزود: برنامه ریزی‌های مدونی صورت گرفته تا در مدت زمان کوتاهی شاهد پیشرفت شرکت هلیکوپتری باشیم، تمام اقدامات و برنامه‌های اجرایی که در این راستا اجرا شده مستند خواهند شد تا روش‌ها و برنامه‌ها برای سایرین نیز مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

وی اظهار داشت: به جزء فعالیت‌هایی که امروز توسط مهندسان ایرانی در زمینه تعمیر و ساخت قطعات مورد نیاز هلیکوپترها شده در راستای خدمت رسانی به مصدومین و آسیب دیدگان اقدامات بسیار مهم و بزرگی که اثر بخش بوده‌اند نیز صورت گرفته است و سازمان اورژانس کشور هم تاکید به ادامه این فعالیت‌ها دارد.

همچنین کاپیتان کیومرث احدی، مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت درباره جزئیات این برنامه‌ها گفت: این شرکت، ۵ ایستگاه‌ عملیاتی ویژه اورژانس هوایی در البرز، سمنان، گرگان، یزد و گناباد(خراسان رضوی) دارد و هر کدام از این ایستگاه‌ها دارای یک بالگرد ویژه اورژانس هوایی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از هلیکوپترهای این شرکت حدود پنج سال پیش زمین گیر شده بود، افزود: به همت مهندسان ایرانی مشکلات فنی این هلیکوپتر برطرف شده و قطعات مورد نیاز آن هم در حال حاضر تامین و به زودی و طی ایام دهه فجر به چرخه فعالیت باز می‌گردد.

کاپیتان احدی با بیان اینکه این بالگرد اروپایی و از نوع BK۱۱۷ است، گفت: تست کامل این هلیکوپتر انجام گرفته و هیچ مشکلی ندارد و به زودی جهت حمل بیمار تحت عنوان اورژانس هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آواسلامت با بیان اینکه این شرکت تنها شرکتی است که از سازمان هواپیمایی کشوری جهت انجام اورژانس هوایی دارای مجوز رسمی است، خاطرنشان کرد: به زودی قرار است در بوستان ولایت ایستگاه اورژانس هوایی راه اندازی شود همچنین هلیکوپتر دیگری از همین نوع در دست تعمیر است و آن هم به زودی به چرخه فعالیت باز خواهد گشت لذا ۲ مورد به تعداد هلیکوپترهای فعال افزوده می‌شود.

وی در مورد ویژگی‌های این هلیکوپترها گفت: این هلیکوپترها به صورتی طراحی شده که درب آن از عقب باز می‌شود تا برانکار راحت از هلیکوپتر وارد و خارج شده و جابجایی بیمار یا مصدوم با سهولت انجام گیرد همچنین کاملاً این بالگردها مجهز به تجهیزات پزشکی است و جثه سبک دارند. از طرفی این هلیکوپترها دو موتوره است و قدرت موتور ها بسیار خوب بوده و در صورت خرابی یا خاموش شدن یکی از موتورها قابلیت حرکت بالگرد و فعالیت آن با یک موتور هم امکان پذیر است.

انتهای پیام