رسانه‌های ترکیه بامداد 6 فوریه از افزایش شمار تلفات انسانی زمین لرزه خبر دادند و اعلام کردند تاکنون 76 نفر جان خود را از دست دادند.

ویناپرس – رسانه‌های ترکیه بامداد ۶ فوریه از افزایش شمار تلفات انسانی زمین لرزه خبر دادند و اعلام کردند تاکنون ۷۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردنچ یلماز استاندار عثمانیه در جنوب ترکیه از تخریب ساختمان‌ها در این منطقه خبر داد. براساس گزارش این مقام ترکیه‌ای، این افراد در نتیجه تخریب ۳۴ ساختمان جان خود را از دست دادند.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت که حالت آماده باش را به سطح ۴ ارتقا دادیم که شامل درخواست کمک‌های بین‌المللی می شود. وی اولویت کشورش را رسیدن به افرادی دانست که در زیر آوار قرار دارند. وزیر کشور ترکیه گفت که ۶ پس لرزه به قدرت ۶ درجه ریشتر را ثبت کردیم که بزرگ ترین آن ۶.۶ ریشتر بوده است. عملیات نجات در منطقه زلزله زده در جنوب ترکیه را مدیریت می کنیم. تیم‌های امداد و نجات از تمام ترکیه راهی منطقه زلزله زده هاتای و غازی انتپ شده اند.

ترکیه قدرت این زمین لرزه را ۷.۴ ریشتر اعلام و مرکز آن در شهرستان بازارجیق در استان قهرمان ماراش در جنوب این کشور دانست. اداره کل حوادث غیر مترقبه ترکیه نیز زمان این زمین لرزه را ساعت ۴.۱۷ دقیقه بامداد امروز و عمق آن را هفت کیلومتری از سطح زمین اعلام کرد.

وزارت بهداشت سوریه اعلام کرد که حدود ۱۱۱ نفر در این زمین لرزه جان باختند و حداقل ۵۱۶ نفر مجروح شدند در ترکیه، دفتر پیشگیری و رفع عواقب بلایای طبیعی گزارش داد که پس از زمین لرزه های ترکیه حداقل ۵۰ پس لرزه به دنبال داشته است.

فرماندار غازیانتپ ترکیه اعلام کرد که از اولین لحظات پس از زلزله ۶۵۷ گزارش اضطراری دریافت کرده ایم خسارت در شهر به تعداد ۵۳۱ مورد رسیده است. فرماندار آدیامان اعلام کرد که تعداد کشته شدگان ۲۸ نفر و حداقل ۱۰۰ ساختمان تخریب شده است.

انتهای پیام