معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

ویناپرس – معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از وزارت علوم عبدالحسین کلانتری در مراسم افتتاحیه نشست معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۲ کشور که در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، دانشگاه را بهترین مکان و دوران دانشجویی را آخرین زمان برای انجام سعی و خطای دانشجویان بیان کرد و افزود: اعتقاد داریم دانشجویان باید در مسیر مسئولیت‌پذیری ساخته شوند و بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، موفق‌ترین دانشجویان، دانشجویانی هستند که در فضاهای فرهنگی و گروهی به فعالیت پرداخته باشند.

وی از تکلیف رئیس جمهور و طراحی نشان مسئولیت اجتماعی توسط وزارت علوم و رتبه‌بندی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها بر اساس آن خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس ماهیت دانشگاه به عنوان یک نهاد انسان‌ساز باید ابعاد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را جدی گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نشست مشترک با اعضای هیأت رئیسه و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان اینکه علیرغم ظرفیت‌های عظیم امکان ایجاد تنش در استان گلستان، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از اغتشاشات اخیر سربلند بیرون آمد گفت: خوشبختانه نگاه مسئولین و مدیران این دانشگاه نگاهی دغدغه‌مند در حوزه فرهنگی بوده که بسیار ارزشمند است.

کلانتری افزود: حجم فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها بسیار زیاد بوده و نیازمند تلاش زیاد و همه‌جانبه مسئولین دانشگاهی برای به ثمر نشاندن آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از کرونا محققان بسیاری، در شرف انجام بودن یک چرخش تمدنی بزرگ در جهان را بیان کرده بودند گفت: در همان زمان رهبر فرزانه انقلاب به خوبی در دیدار با اعضای شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه مبحث فضای مجازی، یک فناوری ساده در مقایسه با سایر فناوری‌ها نیست از آن به عنوان یک تمدن جدید یاد کرد.

کلانتری با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا مردم به ناگاه به سمت فضای مجازی کشیده شدند گفت: متأسفانه در حوزه فضای مجازی سیاست‌گذاری درستی در کشور صورت نپذیرفته بود و مدیریت پلتفرم‌های شبکه‌های مجازی در دست دشمنان بود و همین مسئله باعث آسیب‌های جدی به جامعه علی‌الخصوص نسل جوان شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تغییر سلایق و علایق و تحول نسلی را از اثرات فضای مجازی بیان کرد و افزود: تحول انقلابی و ساختار فرهنگی متناسب با اقتضائات جدید از خواسته‌های مقام معظم رهبری است که باید به آن توجه ویژه شود.

کلانتری در پایان یکی از بهترین راه‌های رهایی نسل جدید از فضای مجازی با توجه به نگاه‌های متفاوت آنان در زمان کنونی به مسائل را، دادن مسئولیت به آنان بیان و خاطر نشان کرد: میل به دیده شدن در جوانان جز اقتصائات سنی آنان است و همواره باید بر حفظ کرامت آنان تاکید شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با حضور در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن غبارروبی مزار شهید گمنام دانشگاه و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدا گرانقدر، به کاشت نهال در محوطه پردیس اولین دانشگاه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی کشور پرداخت.

انتهای پیام