رئیس دانشکده بیوتکنولوژی دانشگاه تهران با بیان این‌که تولید واکسن‌های نوترکیب از مباحث عمده و ویژه این دانشکده است، گفت: در دوران کرونا اعضای هیئت علمی بیوتکنولوژی و برخی اعضای هیئت علمی زیست‌شناسی نقش اساسی در تولید واکسن کرونا داشتند.

ویناپرس – رئیس دانشکده بیوتکنولوژی دانشگاه تهران با بیان این‌که تولید واکسن‌های نوترکیب از مباحث عمده و ویژه این دانشکده است، گفت: در دوران کرونا اعضای هیئت علمی بیوتکنولوژی و برخی اعضای هیئت علمی زیست‌شناسی نقش اساسی در تولید واکسن کرونا داشتند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر حسین مهدوی، با بیان این‌که رشته بیوتکنولوژی از ۲۲ سال پیش به‌عنوان زیر مجموعه دانشکدگان علوم دانشگاه تهران راه‌اندازی شد، اظهار کرد: در آن زمان دانشگاه تهران در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترای ناپیوسته دانشجوی بیوتکنولوژی پذیرش می‌کرد.

وی با اشاره به ارتقاء گروه بیوتکنولوژی به دانشکده، گفت: از مهر ماه سال تحصیلی آینده این دانشکده در سه مقطع دکترای پیوسته، فوق لیسانس و دکترای ناپیوسته دانشجو پذیرش می‌کند.

رئیس دانشکده بیوتکنولوژی دانشگاه تهران تفاوت اساسی این رشته با زیست‌شناسی (بیولوژی) را در موضوع تکنولوژی برشمرد و افزود: در این رشته لزوماً باید محصول تولید شود، اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم با فضای مناسب دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری توانمند این کار امکانپذیر است.

دکتر مهدوی اظهار امیدواری کرد که دانشجویان علاقه‌مند این رشته همین مسیر را در داخل کشور ادامه دهند.

انتهای پیام