اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با ابراز تأسف از پلمپ کتابفروشی خوارزمی، خواستار از سرگیری گفتگوها برای حل و فصل موضوع شد.

ویناپرس – اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با ابراز تأسف از پلمپ کتابفروشی خوارزمی، خواستار از سرگیری گفتگوها برای حل و فصل موضوع شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در پی پلمپ کتابفروشی خوارزمی نوشته است: « اتخادیه ضمن ابراز تأسف از پلمپ کتابفروشی پرسابقه خوارزمی با اشاره با تلاش و اهتمام اتحادیه در گفت‌وگوهای طرفین و عدم دست‌یابی به نتیجه مطلوب و توافق طرفین و شرکاء خواستار از سرگیری گفت‌وگوها برای حل و فصل موضوع شد.»

کتاب‌فروشی خوارزمی جزو قدیمی‌ترین فروشگاه‌های کتاب تهران است که همزمان با انتشارات، در سال ۱۳۴۸ تأسیس شده است.

این کتابفروشی با مدیریت چهل ساله مجید طالقانی اداره می‌شد. گویا بخشی از سهام انتشارات خوارزمی به مرحوم عبدالرحیم جعفری تعلق داشت که پس از تملک انتشارات امیرکبیر و واگذاری آن به سازمان تبلیغات اسلامی. سهام او هم به مالکیت سازمان تبلیغات اسلامی درآمد.

در پی دعوی حقوقی، سازمان تبلیغات اسلامی و مجید طالقانی، کتابفروشی خوارزمی دوم اسفندماه پلمپ شده و به گفته مجید طالقانی زمان فک پلمپ و بازگشایی این کتابفروشی مشخص نیست.

انتهای پیام