رئیس دانشگاه تهران بر همکاری مشترک منطقه آزاد کیش و پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران در کیش به منظور ایجاد الگوی تمدن دریایی تاکید کرد.

ویناپرس – رئیس دانشگاه تهران بر همکاری مشترک منطقه آزاد کیش و پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران در کیش به منظور ایجاد الگوی تمدن دریایی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود ظرفیت سایر جزایر خلیج فارس و شعبه‌های دانشگاهی فعال در آنها نیز به منظور تحقق این مأموریت کلیدی به میدان آورده شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در نشست مشترک با سرپرست منطقه آزاد کیش، گفت: با توجه به اینکه اراده دانشگاه تهران و منطقه آزاد کیش بر این است که به عنوان دو شریک استراتژیک، بحث مربوط به توسعه منطقه‌ای در راستای مأموریت دو نهاد پیگیری شود، امیدواریم پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه ایجاد کنیم.

وی با اشاره به حضور دانشگاه تهران در جمع ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا و بهره‌مندی از اساتید شناخته‌شده در عرصه بین‌الملل، گفت: با تکیه بر ظرفیت پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران در کیش و منطقه آزاد کیش که رویکردهای علمی و دانش مبنا را دنبال می‌نمایند، می‌توانیم الگویی از تمدن دریایی را در کیش و جزایر مختلف خلیج فارس ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سعید پورزادی، سرپرست منطقه آزاد کیش نیز در دیدار با رئیس دانشگاه تهران، به توسعه برخی از رشته‌های تحصیلی با تاکید بر برنامه هفتم توسعه تاکید کرد و گفت: پیگیر هستیم که در سال ۱۴۰۲ رشته‌های تحصیلی اقتصاد دریا و دریاپایه در شعبه‌های دانشگاهی جزیره کیش دایر شوند.

انتهای پیام