رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸۳۱ هزار و ۲۳۶ بارنامه‌ توسط شرکت‌های حمل و نقل کالای فعال در استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد هفت درصدی همراه بوده است.

ویناپرس – رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸۳۱ هزار و ۲۳۶ بارنامه‌ توسط شرکت‌های حمل و نقل کالای فعال در استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد هفت درصدی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حسین پرویزی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون، ۹ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۴۷ تن کالا از مبدأ استان به اقصی نقاط کشور حمل شده است که این امر نشان از ظرفیت شرکت‌ها، تعامل مطلوب صاحبان کالا و استفاده مطلوب از ناوگان حمل و نقل کالای استان دارد.

وی افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط شرکت‌های حمل و نقل کالای فعال در استان برابر با ۸۳۱ هزار و ۲۳۶  مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد هفت درصدی همراه بوده است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز به سهم شهرستان‌های استان در جابه‌جایی کالا در این بازه زمانی اشاره کرد و گفت: سهم ناوگان حمل و نقل کالای شهرستان فردیس ۹ درصد، اشتهارد ۲۰ درصد، کرج ۲۵ درصد، ساوجبلاغ و چهارباغ ۲۳ درصد و سهم شهرستان نظرآباد ۲۳ درصد بوده است.

این مسئول با بیان اینکه مقصد اصلی بارهای استان به ترتیب استان‌های تهران، قزوین، گیلان، مازندران، بندرعباس و اصفهان اعلام شده است، گفت: باتوجه به وجود شهرک‌های صنعتی اشتهارد، بهارستان، سیمین دشت و کوثر و…  عمده محصولات جابه‌جا شده از البرز انواع محصولات کشاورزی، فروارده‌های نفتی، لبنی و ضایعات آهن را شامل می‌شود.

پرویزی در پایان با تاکید براینکه فعالیت و نظارت بر عملکرد بخش حمل و نقل استان، تحقق اهداف تعیین شده برای دو شاخص‌ اختصاصی «نسبت جابه‌جایی بار جاده‌ای با بارنامه به کل جابه‌جایی بار» و «تعداد کامیون فعال تحت پوشش با حداقل دو بارنامه در ماه» را به دنبال داشته است، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده اقدامات موثری در این حوزه صورت گرفته است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه