رئيس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با تاکید بر حمایت از ایده های فناورانه و هسته های دانش بنیان استارتاپی حوزه هواشناسی گفت: در پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با تکیه بر دانش بومی و توان علمی محققان پژوهشگاه امکان طراحی و توسعه بهترین اپلیکیشن های هواشناسی موجود دنیا وجود دارد.

ویناپرس – رئيس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با تاکید بر حمایت از ایده های فناورانه و هسته های دانش بنیان استارتاپی حوزه هواشناسی گفت: در پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با تکیه بر دانش بومی و توان علمی محققان پژوهشگاه امکان طراحی و توسعه بهترین اپلیکیشن های هواشناسی موجود دنیا وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر مهدی رهنما در نخستین رویداد استارت آپی حوزه آب و هوای کشور که در محل مرکز رشد و فناوری این پژوهشگاه برگزار شد، اظهار داشت: در دنیا استارتاپ های زیادی در حوزه هواشناسی و علوم جو فعال هستند و خدمات آب و هوایی متنوعی در حوزه پیش بینی مخاطرات وضع هوا، سیلاب، آلودگی هوا، خدمات جوی کشاورزی و…. ارائه می کنند که راه اندازی آن ها صدها میلیون دلار هزینه داشته است.

وی افزود: این در حالی است که پژوهشگاه هواشناسی تقریبا همه این خدمات و محصولات را شامل پیش بینی های جوی، اقلیمی، آلودگی هوا، گردوخاک، سیل و خدمات آب و هوایی حوزه حمل و نقل، بخش کشاورزی و آتش سوزی عرصه های طبیعی و…. در حال عرضه دارد.

رئيس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو ادامه داد: بخش قابل توجهی از این خدمات به وسیله برنامه های موبایلی و به صورت رایگان در حال عرضه هستند و برخی دیگر نیز به صورت تخصصی به کاربران متقاضی در حال ارائه است.

دکتر رهنما گفت: پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از چهار پژوهشکده «هواشناسی و علوم جو، اقلیم شناسی و تغییر اقلیم، هواشناسی آب و کشاورزی ایلام و تحقیقات صنعت هوایی و هوانوردی تهران» تشکیل شده که سه پژوهشکده با ۱۴ گروه پژوهشی اکنون فعال است.

انتهای پیام