استاندار البرز در پیامی فرارسیدن روز جهانی هواشناسی را به کارکنان این اداره کل تبریک گفت.

وینا پرس – استاندار البرز در پیامی فرارسیدن روز جهانی هواشناسی را به کارکنان این اداره کل تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان البرز، مجتبی عبداللهی به مناسبت روز جهانی هواشناسی پیامی صادر کرد؛ متن پیام بدین شرح است:

«شعار روز جهانی هواشناسی سال ۲۰۲۳ «آینده وضع هوا، اقلیم و آب در گذر نسل‌ها» انتخاب شده که بیانگر آب و هوای در حال تغییر ماست.

در حالی شاهد روز جهانی هواشناسی هستیم که دستاوردهای شگرف تکنولوژی ارائه پیش بینی های جوی و اقلیمی را بسیار بدیهی و در دسترس عموم قرار داده است، این خدمات هواشناسان به طور شبانه روزی ارائه می شود و در ارتباط با یک شبکه جهانی تبادل اطلاعات برای خدمات رسانی به جامعه کشاورزان، صنعت، تجارت، حمل و نقل، گردشگری و توسعه پایدار می باشد.

اینجانب در طلیعه بهار و تقارن آن با ایام پر برکت رمضان، روز جهانی هواشناسی را به تمامی اقلیم شناسان و پژوهشگران عرصه هواشناسی بویژه کارکنان اداره کل هواشناسی استان البرز تبریک عرض می کنم.

امید است با همتی مضاعف همراه با نگرش علمی، نحوه مدیریت و تعادل بخشی بین منابع و مصارف آب و همچنین شیوه اجرای برنامه‌های تقابل، تاب‌آوری و سازگاری در مقابل بحران‌ها با آگاهی و شناخت از شرایط آب و هوا و تغییرات آن با مدیریت هرگونه چالش اقلیمی گام های مؤثری در جهت توسعه پایدار برداشته شود.»

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، در تقویم کشورمان سوم فروردین با عنوان روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است. همه ساله این روز در سراسر جهان گرامی داشته می شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه