مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از رانندگان و مسافران نوروزی خواست از توقف در حاشیه راه های کوهستانی استان به سبب بارش برف وباران و احتمال ریزش کوه خودداری کنند.

وینا پرس – مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از رانندگان و مسافران نوروزی خواست از توقف در حاشیه راه های کوهستانی استان به سبب بارش برف وباران و احتمال ریزش کوه خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، منوچهر غفاری افزود: سامانه بارشی که از دیشب وارد البرز شده تا عصر سه شنبه در این استان فعال است که طبق پیش بینی ها با مخاطرات احتمالی مانند ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی ، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها ، آبگرفتگی ،آسیب به سازه های موقت و سست و شکسته شدن درختان همراه دارد .

وی بیان کرد: این سامانه به دلیل ماهیت تندری و فعالیت محلی آن در بعضی ساعات رخداد رگبار باران ، رعد و برق ، وزش باد و گرد و خاک کاهش کیفیت هوا ، درارتفاعات رگبار برف را در پی خواهد داشت .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: پرهیز از سفرهای غیر ضروری و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ارتفاعات و جاده های کوهستانی ، عدم توقف و برپایی چادر در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل های فصلی ، لایروبی کانال ها و آبراهه ها ،محکم کردن سازه های موقت ، تابلوهای تبلیغاتی ، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات به دلیل وزش باد شدید ، خودداری کوهنوردان از هرگونه صعود به قلل استان به دلیل شرایط جدی رخداد پدیده های مخرب از توصیه ها دراین زمینه به شمارمی رود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه