رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه کرج در بحث حمل و نقل عمومی کلانشهری فقیر است، بر لزوم تلاش مضاعف در توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر تأکید کرد.

وینا پرس – رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه کرج در بحث حمل و نقل عمومی کلانشهری فقیر است، بر لزوم تلاش مضاعف در توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، علیرضا رحیمی محمودآبادی گفت: در ماه‌های پایانی سال گذشته توافق با شرکت ایران خودرو و اسکانیا مبنی بر خرید حدود ۱۲۰دستگاه اتوبوس درون شهری بسته شده که پنج دستگاه آن تحویل شده و تحقق این مهم در سال جاری در دست اقدام قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج در ادامه از تلاش مدیریت شهری جهت توسعه بیشتر ناوگان حمل و نقل عمومی سخن گفت و اظهار کرد: علاوه بر افزایش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس موصوف، مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت  تباصر بودجه ۱۴۰۲ برنامه‌ ریزی‌های لازم برای خرید حداقل ۱۵۰ دستگاه دیگر نیز در سال جاری  صورت دهد تا به استاندارد نیاز اولیه ناوگان عمومی شهری نزدیک تر شویم.

نائب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عقد قرارداد ۷۰ ون تاکسی اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر در انتظار آزادسازی و واگذاری این خودروها از سوی ایران خودرو هستیم، گفت: مراحل اداری و پلاک گذاری نیز توسط پلیس راهور صورت می‌گیرد و پس از آن خودروها در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل در خصوص نوسازی ناوگان اتوبوسرانی هم افزود: در حال انجام مراحل انتخاب پیمانکار  جهت بازسازی و بهسازی ۱۵۳ دستگاه اتوبوس فرسوده هستیم.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از سال گذشته در حال پیگیری بوده و متوقف شده است، گفت: امید است هر چه سریعتر انتخاب پیمانکار صورت گیرد و این تعداد اتوبوس نیز به مدار خدمت رسانی به شهروندان اضافه شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه