سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای جزئیات ثبت نام در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

وینا پرس – سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای جزئیات ثبت نام در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند ثبت‌نام از فردا سه شنبه ۱۵ فروردین ماه سال جاری منحصرا از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اموزش کشور آغاز می شود و زمان ثبت نام  در روز دوشنبه مورخ ۲۱ این ماه پایان می‌پذیرد. داوطلبان واجد شرایط می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت کنند.

همه داوطلبان نظام جدید، نظام پیش دانشگاهی، نظام قدیم، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، طلاب حوزه علمیه و… اعم از اینکه دارای سوابق تحصیلی می‌باشند یا خیر و یا برای ایجاد یا ترمیم سوابق تحصیلی اقدام کرده یا هنوز اقدام نکرده‌اند به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه و  کد ۱۹ رقمی از سامانه را دریافت کنند.

همچنین تمامی داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲(نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت نام در آزمون می‌باشند. برای دریافت کد مورد نظر لازم است داوطلبان از امروز دوشنبه مورخ ۱۴ فروردین تا پایان مهلت ثبت نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد ۱۹ رقمی از سامانه اقدام نمایند و تاکید می‌شود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت نام می‌باشد.

دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱) در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است) لازم است.

ثبت‌نام در آزمون فوق از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر انجام می گیرد.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی https://sanjesh.org/ قرار دارد. داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای مذکور را مطالعه نموده و در صورتی که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای موردنظر هستند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج گانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی ۱ (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی ۲ (علوم تجربی)، گروه آزمایشی ۳ (علوم انسانی)، گروه آزمایشی ۴ (هنر) و گروه آزمایشی ۵ (زبان‌های خارجی) شرکت نماید.

انتهای پیام