مدیرعامل آبفای البرز گفت: برخورد و مقابله با انشعاب‌های آب غیرمجاز در البرز با جدیت و شدت بیشتر انجام می‌شود.

وینا پرس – مدیرعامل آبفای البرز گفت: برخورد و مقابله با انشعاب‌های آب غیرمجاز در البرز با جدیت و شدت بیشتر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، حمیدرضا نامداری گفت: بر اساس بانک اطلاعاتی به دست آمده در سطح شهرها و روستاهای استان البرز ، ۵۳۰۰ انشعاب آب غیرمجاز شناسایی شده که علت بروز این پدیده مذموم دلایل مختلفی از جمله ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج  بافت شهری و روستایی و تامین آب غیرمجاز برای استخر و باغ‌ها دارد.

نامداری اضافه کرد: اینگونه انشعاب‌ها موجب کاهش شدید فشار آب در شبکه توزیع، ورود آلاینده ها و ایجاد آلودگی در شبکه، هدر رفت آب و تخریب معابر و گاه ساختمان‌ها بدلیل استفاده از اتصالات غیراستاندارد می‌شود.

 وی تصریح کرد: از آنجا که استفاده از انشعاب غیرمجاز آب شرعا حرام و قانونا جرم محسوب می شود، طبق قانون  با شناسایی انشعاب غیرمجاز برابر قوانین و مقررات برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

نامداری از مشترکان خواست در صورت مشاهده انشعاب‌های غیرمجاز آب و فاضلاب، از طریق تماس با  مرکز ارتباطات مردمی و رسیدگی  به شکایت (۱۲۲)، سامانه پیامکی حراست آبفای البرز (۳۰۰۰۲۹۰۱۰۲) و تماس با آبفای منطقه خود، مانع تضییع حقوق همه ی مردم و تحقق عدالت اجتماعی در محدوده ی شهر و روستای خود شوند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه