مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ بهاره عشایر این استان خبر داد و گفت: یک هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری استان از مناطق قشلاقی به سمت مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می‌کنند.

وینا پرس – مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ بهاره عشایر این استان خبر داد و گفت: یک هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری استان از مناطق قشلاقی به سمت مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، فرشید ذبیحی درباره کوچ بهاره عشایر استان تهران، گفت: کوچ بهاره عشایر استان تهران حدود یک ماه ادامه خواهد داشت و در  نیمه خرداد ماه وارد مناطق ییلاقی می شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر عشایر استان تهران امسال نیز حدود ۴۰۰ خانوار عشایر مهمان از استان‌ های قم، البرز، مرکزی و سمنان در مناطق ییلاقی شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات مستقر خواهند شد. امسال نیز هماهنگی خوبی با استانداری و سایر دستگاه های مرتبط صورت گرفته تا خدمات رسانی مناسبی به عشایر داشته باشیم.

به گفته مدیر امور عشایر استان تهران، تأمین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده‌های برون شهری، ارائه بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، تأمین آب شرب بهداشتی، مرمت و بازگشایی مسیرهای عشایری از خدمات مهم دستگاههای مربوطه به عشایر است.

وی با اشاره به اقدامات نوروزی جامعه عشایری استان تهران، ادامه داد: از روز ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۱۲ کمپ عشایری در شهر و شهرستان های تهران برپا شد که بیش از ۲۰ هزار مسافران نوروزی از این کمپ ها بازدید کردند.

ذبیحی تاکید کرد: مسافران نوروزی با حضور در این کمپ ها علاوه بر آشنایی با زندگی و آیین های عشایری، این جامعه تولید کننده با پخت آش، دوغ و سایر محصولات از مسافران پذیرایی کردند.

انتهای پیام