استاندار البرز با بیان اینکه این استان فراتر از انتظارات ابلاغی سال ۱۴۰۱ موفق به ایجاد اشتغال شد، گفت: تعهدات اشتغال در سال گذشته ۱۳۰ درصد محقق شد.

وینا پرس – استاندار البرز با بیان اینکه این استان فراتر از انتظارات ابلاغی سال ۱۴۰۱ موفق به ایجاد اشتغال شد، گفت: تعهدات اشتغال در سال گذشته ۱۳۰ درصد محقق شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی در نشست کارگروه اشتغال استان البرز، با بیان اینکه در استان البرز ۱۲ شهرک صنعتی و حدود ۱۵ لکه صنعتی مستقر است بر ضرورت ارتقا لکه ها به شهرک های صنعتی تاکید کرد.

وی افزود: بیش از سه هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در این استان فعالیت دارند که بیش از ۱۵۰ واحد برند ملی محسوب می‌شوند و ۱۶۷ هزار شغل بواسطه استقرار این واحدها ایجاد شده است.

عبداللهی با اشاره به اینکه ۹۱ هزار کسبه در استان فعال هستند گفت: رتبه اول کشور در تولید دارو از آن البرز است و ۷۰ درصد داروی کشور را تامین می کند و واکسن های کرونا در این استان تولید شدند.

وی با بیان اینکه استان البرز قطب تولید قطعات خودرو در کشور است، افزود: در تولید کودهای شیمیایی و سموم مورد نیاز کشاورزی نیز رتبه اول کشور را داریم، ۱۲ مجتمع دانشگاهی با بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو، ۳۸۱ شرکت دانش بنیان در جایگاه چهارم با حدود ۴۰۰ محصول رتبه اول کشور قرار داریم.

استاندار البرز ضمن تشریح اقدامات نهضت مدرسه سازی در استان، گفت: تاکنون ۶۰ مدرسه تحویل آموزش و پرورش شده و درصدد هستیم تا پایان دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ مدرسه را طی تعامل با خیرین به این مجموعه اضافه کنیم.

وی افزود: این روند در ساخت و تکمیل پروژه های بیمارستانی، مجموعه های ورزشی نیز با جدیت دنبال می شود.

عبداللهی گفت: زیرساخت های استان با برنامه ای ویژه در حال ارتقا هستند و این امر برای مردم البرز ملموس است.

استاندار البرز با قدردانی از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان و همراهی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: همدلی، وحدت و انسجامی که در استان البرز شکل گرفته است موجبات رشد و توسعه استان را فراهم کرده است و این روند را تا کسب صد در صدی رضایتمندی مردم دنبال می کنیم.

وی افزود: اکنون برخلاف گذشته اراده ای برای ارتقای زیرساخت های عقب مانده استان شکل گرفته است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه