رئیس فدراسیون وزنه برداری، حرکت وزنه برداری را در مسیر صحیح رشد و توسعه ارزیابی کرد.

وینا پرس – رئیس فدراسیون وزنه برداری، حرکت وزنه برداری را در مسیر صحیح رشد و توسعه ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، سجاد انوشیروانی در حاشیه برگزاری انتخابات ریاست هیات وزنه برداری استان البرز با حضور در مجمع هیئت البرز اظهار کرد: البرز پتانسیل خوبی در رشته وزنه برداری به ویژه در بخش سنگین وزن دارد و باید این پتانسیل تقویت شود.

وی به وجود صنایع بزرگ در این استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت صنعتی البرز می‌تواند به توسعه وزنه برداری در استان و حتی در سطح کشور کمک کند.

انوشیروانی با اشاره به روزهای بحرانی وزنه برداری در البرز عنوان کرد: خوشبختانه با همدلی دلسوزان این رشته و با حمایت و تدبیر مدیرکل ورزش و جوانان، وزنه برداری البرز دوران بحرانی را پشت سر گذاشته و روزهای درخشانی پیش رو خواهد داشت.

وی با بیان این که مشکل اصلی ورزش کشور، مسائل زیر ساختی است، گفت: عاملی که موجب موفقیت ورزش با وجود تمام مشکلات شده، عشق و علاقه فعالان این عرصه است.

رئیس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به وضعیت فدراسیون وزنه برداری، تأکید کرد: وزنه برداری در مسیر صحیح رشد و توسعه قرار گرفته و به روزهای پر افتخار خود باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه  تلاش می کنیم تا هیئت های استانی توانمند شوند  ادامه داد: با دستور ریاست محترم جمهور به ۱۶ استان ورزش خیز در وزنه برداری که البرز نیز جزو آنها است، اعتبار ویژه ای تعلق می گیرد.

انوشیروانی اضافه کرد: همچنین در جهت حمایت از قهرمانان وزنه برداری نیز به دنبال تشکیل صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان این رشته هستیم.

وی تصریح کرد: ارتقای دانش فنی و علمی مربیان از دیگر موضوعاتی است که به جد آن را دنبال می کنیم و معتقدیم وزنه برداری برای رشد و پیشرفت به مربیان آکادمیک نیاز دارد.

در ادامه بهزاد فروغی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز گفت: بسیار خرسندیم که امروز در استان البرز میزبان دو تن از چهره های برجسته و ماندگار ورزش کشور به عنوان رئیس و نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری هستیم.

وی ضمن تبریک به رئیس منتخب هیئت گفت: حقیقتا ظرفیت تمامی رشته های ورزشی از جمله وزنه برداری در استان البرز بسیار بالا است اما در بحث سخت افزاری و زیر ساخت با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم.

فروغی با اعلام حمایت از وزنه برداری در استان، عنوان کرد: انتظار داریم فدراسیون وزنه برداری نیز به استان البرز نگاه ویژه ای داشته باشد.

وی افزود: رئیس منتخب هیئت باید به مقوله مهم و آینده ساز استعدادیابی توجه ویژه ای داشته باشد و در این زمینه با تعامل با آموزش و پرورش از ظرفیت مدارس استفاده کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به ظرفیت صنعتی استان، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و صنعت راه گشای بسیاری از مشکلات مالی رشته های ورزشی خواهد بود و توقع می رود رئیس منتخب این مهم را نیز در دستور کار قرار دهد.

وی تصریح کرد: آکادمی تخصصی وزنه برداری بانوان را در مجموعه ورزشی انقلاب اسلامی کرج راه اندازی خواهیم کرد.

در پایان مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان البرز جواد سمیعی متین با کسب ۱۶ رای از مجموع آرای مأخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات وزنه برداری استان البرز انتخاب شد .

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه