مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه ناپایداری جوی به البرز خبر داد.

وینا پرس – مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه ناپایداری جوی به البرز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، منوچهر غفاری با اعلام هشدار هواشناسی سطح نارنجی اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی تندری و رگباری در منطقه  است که به موجب آن برای روز سه شنبه پنج اردیبهشت ماه در پاره ای نقاط بارش تگرگ (به ویژه ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز)، رگبار شدید، باران و رعد و برق، وزش باد شدید و لحظه ای و در بعضی ساعات خیزش گرد و خاک و کاهش موقت کیفیت هوا در استان پیش بینی می شود.

وی افزود: این سامانه که تمامی استان را در برمی گیرد موجب آب گرفتگی موقت و اختلال تردد در سطح معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، آسیب به سازه های موقت و سست و شکسته شدن  درختان در سطح شهر می شود.

وی خطاب به اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز تاکید کرد: با توجه به رخداد تگرگ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رود خانه و مسیل های فصلی، لایروبی کانال ها و آبراهه ها،‌احتیاط در ترددهای برون شهری و پرهیز از سفرهای غیر ضروری، محکم کردن سازه های موقت و تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارت های ناشی از وزش باد شدید و احتیاط در فعالیت های کوه نوردی از جمله توصیه هایی است که باید از سوی مسئولان ذیربط مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه