استاندار البرز با اشاره به تعیین تکلیف خانه‌های قولنامه‌ای، گفت: برای این منظور طرح ویژه‌ای را به صورت ملی دنبال کردیم که منجر به مصوبه مجلس شورای اسلامی شد.

وینا پرس – استاندار البرز با اشاره به تعیین تکلیف خانه‌های قولنامه‌ای، گفت: برای این منظور طرح ویژه‌ای را به صورت ملی دنبال کردیم که منجر به مصوبه مجلس شورای اسلامی شد، از این طریق علاوه بر تعیین تکلیف خانه‌های قولنامه‌ای دارای استحکام و استانداردهای لازم، درآمد سرشاری نیز به شهرداری‌ها تزریق می‌شود و باید در جهت عمران و آبادانی و تحول شهر هزینه شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه اجتماعی استان که روز پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه هر یک از شهرداری های استان باید سهمیه مشخصی در نوسازی بافت های فرسوده داشته باشند، افزود: ضرورت دارد برای این در زمان مشخصی با ارائه بسته های تشویقی شامل اعطای پروانه ساخت رایگان و جلب مشارکت مردم و سازندگان خوش نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: شهرداران استان باید طی ارائه لایحه ای به شوراها درخواست اعطای پروانه رایگان برای نوسازی بافت های فرسوده را اعلام کنند.

عبداللهی خطاب به شهرداران، گفت: محله های دارای بافت فرسوده را شناسایی شود و مقاوم سازی و ارتقا زیرساخت های مستحکم مسکونی را در دستور کار قرار دهید.

وی با بیان اینکه سال گذشته سه هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از ارزش افزوده به شهرداری استان تزریق شده، افزود: حدود نیمی از این درآمد با توجه به جمعیت، از آن کلانشهر کرج بوده است.

استاندار البرز گفت: همچنان تاکید داریم که باید این درآمدها در عمران، آبادانی و محرومیت زدایی مناطق محروم ۶۶ گانه صرف شود.

وی افزود: امسال اعتبارات حاصل از ارزش افزوده بر اساس میزان درآمد هر شهرستان به شهرداری ها تعلق می گیرد که فقط باید در مناطق محروم استان هزینه شود.

عبداللهی اضافه کرد: اگر این درآمدها در زیرساخت ها و عمران شهرها هزینه شود با رضایتمندی و افزایش مشارکت مردم در انتخابات مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در چارچوب قانون و نگاه مثبت باید موضوعات و مطالبات مردم را رسیدگی کنیم، گفت: آموزش و پرورش استان باید آمار دقیقی از نیاز به مدرسه در محله های محروم ارائه دهد تا تدابیر لازم برای جانمایی زمین مناسب اتخاذ شود.

استاندار البرز با اشاره به تعیین تکلیف خانه‌های قولنامه‌ای، گفت: برای این منظور طرح ویژه‌ای را به صورت ملی دنبال کردیم که منجر به مصوبه مجلس شورای اسلامی شد، از این طریق علاوه بر تعیین تکلیف خانه‌های قولنامه‌ای دارای استحکام و استانداردهای لازم، درآمد سرشاری نیز به شهرداری‌ها تزریق می‌شود و باید در جهت عمران و آبادانی و تحول شهر هزینه شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه