رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از برف و کولاک در قله‌ها و خطر سرمازدگی طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: هنگام صعود تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید و در زمان وقوع رعد و برق به مکان‌های سرپوشیده اعم از جان‌پناه‌ها و کلبه‌ها بروید.

وینا پرس – رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از برف و کولاک در قله‌ها و خطر سرمازدگی طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: هنگام صعود تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید و در زمان وقوع رعد و برق به مکان‌های سرپوشیده اعم از جان‌پناه‌ها و کلبه‌ها بروید.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، صادق ضیاییان در خصوص فعالیت سامانه بارشی طی روزهای پایانی هفته در ارتفاعات، درباره شرایط جوی کوهستان‌ها اظهار کرد: شرایط جوی برای صعود به مناطق کوهستانی شمال‌ غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق نامناسب و با انواع مخاطره‌های جوی اعم از انحراف از مسیر به سبب مه آلودگی، جاری شدن سیلاب در شیب‌های کوهستانی، بارش برف و کولاک در قلل مرتفع، احتمال اصابت صاعقه و رعدوبرق همراه است.

وی افزود: طی روز جمعه ( ۱۵ اردیبهشت) با توجه به افزایش دما طی ساعات میانی روز در مناطق شامل برف تازه، احتمال ذوب  برف و ریزش بهمن وجود دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی جمعه از تردد در دالان‌های مستعد بهمن پرهیز شود. پنجشنبه به‌ویژه هنگام شب و اوایل صبح جمعه به سبب کاهش ابر و صاف شدن هوا در اکثر مناطق کوهستانی به‌ویژه نیمه‌غربی و شمالی کشور افت محسوس دما و احتمال سرمازدگی وجود دارد.

ضیاییان در پایان با توجه به حاکمیت این شرایط جوی توصیه کرد: در زمان وقوع رعد و برق در مکان‌های سرپوشیده اعم از جان پناه‌ها و کلبه‌ها پناه بگیرید، ابزار و تجهیزات فلزی را از خود دور و نسبت به کاهش سریع ارتفاع اقدام کنید همچنین توصیه می‌شود تجهیزات مناسب به‌همراه داشته باشید.

انتهای پیام