نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال تقویت زیرساخت‌های مخابراتی از اولویت‌ها است و باید برای رسیدن به رشد تولید در این زمینه برنامه ریزی صورت بگیرد.

وینا پرس – نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال تقویت زیرساخت‌های مخابراتی از اولویت‌ها است و باید برای رسیدن به رشد تولید در این زمینه برنامه ریزی صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، علیرضا عباسی در آئین بهره برداری از پروژه‌های مخابراتی شهرستان فردیس اظهار کرد: مقام معظم رهبری شعار امسال را با عنوان «رشد تولید و مهار تورم» نامگذاری کردند. اما متأسفانه هر چه از ابتدای سال فاصله می‌گیریم نسبت به تحقق شعار سال بی توجهی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: براین اساس باید مرور کنیم که نقش ما در تحقق شعار سال چیست و هر دستگاهی در جهت تحقق شعار سال باید برنامه ریزی لازم و مناسب را داشته باشد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای تحقق شعار سال تنها وزارتخانه‌های تولیدی مانند وزارت صمت، جهاد کشاورزی نقش ندارند، بلکه تمام دستگاه‌های کشور در این مهم سهیم هستند و تمام دستگاه‌ها باید یک برش دستگاهی برای رسیدن به تحقق شعار سال مشخص نمایند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها برای تحقق شعار سال باید برش استانی و شهرستانی تعیین کنند، تصریح کرد: مخابرات نقش اساسی در حوزه رونق و رشد تولید دارد، اگر توسعه زیر ساخت‌ها و در راستای آن خدمات را داشته باشیم، مطمئناً بسیاری از فعالیت‌های تولیدی و خدماتی ما می‌تواند سریع‌تر، آسان‌تر و بهتر انجام شود.

عباسی با بیان اینکه یکی از شاخه‌های اقتصاد، «اقتصاد دیجیتال» محسوب می‌شود، گفت: در توسعه اقتصاد دیجیتال زیرساخت‌های مخابراتی از اولویت هاست و باید برای رسیدن به رشد تولید در این زمینه برنامه ریزی صورت بگیرد تا استان و شهرستان فردیس به جایگاه مطلوبی برسد.

وی با بیان اینکه در حوزه (GDP) کشور، ۴ درصد حوزه کشاورزی، حدود ۳۰ درصد درصد حوزه صنعت نقش دارد، اظهار کرد: همچنین حدود ۷۰ درصد از (GDP) به عرصه‌ی خدمات بر می‌گردد. براین اساس هم در عرصه‌های تولیدی و هم در بخش خدمات می‌توانیم رشد خوبی داشته باشیم و مخابرات و توسعه زیر ساخت‌ها نقش اساسی در این زمینه دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در حوزه اجرای شهر هوشمند در استان همکاری لازم صورت نگرفت، عنوان کرد: ما می‌توانستیم استان پیشرو در هوشمند سازی شهرهایمان باشیم و از مدیریت شهری فردیس خواستار تلاش و رسیدگی به این موضوع هستم تا به عنوان شهری پیشرو در هوشمند سازی شهرها ودستیابی حداکثری به دولت الکترونیک به نتیجه دلخواه برسیم.

وی با بیان اینکه نظام از ابتدای انقلاب تا به امروز خدمات رسانی بسیار خوبی انجام داده است، گفت: عرصه خدمت رسانی از ابتدای نظام تا به امروز قابل دفاع است ولی مطلوب ما نیست، بنابراین باید تلاش کنیم به جایگاه مطلوب در این زمینه برسیم.

وی با بیان اینکه افتتاح پروژه‌ها به توسعه خدمات رسانی در عرصه‌های مختلف کمک می‌کند، تصریح کرد: امید است که با هم افزایی تمام دستگاه‌ها بتوانیم زیرساخت‌های این شهرستان را ارتقا دهیم و برای رفع محرومیت پنهان شهرستان فردیس و استان البرز تلاش کنیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه