مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با اشاره به اینکه محور کرج - چالوس و آزادراه تهران - شمال همچنان مسدود است، گفت: عملیات بهسازی و آواربرداری نقاط آسیب‌دیده محور کرج - چالوس از صبح امروز آغاز شده تا هرچه سریعتر محور بازگشایی شود.

وینا پرس – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با اشاره به اینکه محور کرج – چالوس و آزادراه تهران – شمال همچنان مسدود است، گفت: عملیات بهسازی و آواربرداری نقاط آسیب‌دیده محور کرج – چالوس از صبح امروز آغاز شده تا هرچه سریعتر محور بازگشایی شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، زندی‌فر اظهار کرد: بارش شدید باران روز پنج‌شنبه، ۱۸ خرداد در استان البرز باعث وقوع سیل و ریزش کوه در محور کرج- چالوس شد.

وی افزود: از همان ساعات اولیه آغاز بارش‌ها اکیپ‌های راهداری شامل ۵۰ نفر نیروی عملیاتی و پشتیبان به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری به این محور اعزام شدند تا به کاربران جاده‌ای خدمت‌رسانی کنند.

این مسئول بیان کرد: با تلاش راهداران البرزی و نیروهای امدادرسان تمامی افرادی که در سیل متوقف شده بودند توسط شش دستگاه اتوبوس به کرج، منتقل و ۱۲۰۰ خودروی گرفتارشده در این محور نیز از مسیر جایگزین خارج شدند.

زندی‌فر اظهار کرد: درحال حاضر عملیات پاکسازی محور به همت نیروهای راهداری استان انجام شده است اما به علت آب‌بردگی برخی نقاط مثل محدوده تونل شماره پنج، گالری تکاوران و پیچ خزنکلا مسیر تا بهسازی کامل آن مسدود خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: برای بازشدن هرچه سریعتر این محور از ساعت پنج صبح امروز عملیات بهسازی و آواربرداری در نقاط آسیب‌دیده با همکاری نیروهای راهداری استان‌های مازندران، تهران و قزوین آغاز شده است تا هرچه زودتر شاهد بازگشایی جاده کرج- چالوس باشیم.

وی در پایان گفت: آزادراه تهران-شمال هم به دلیل ریزش سنگ در حوزه استان مازندران تا اطلاع بعدی مسدود است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه