مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور گفت: قطعه جدید آزادراه تهران- شمال به طول ۲۲ کیلومتر که شامل باند غربی قطعه دوم است، تیر امسال افتتاح می‌شود.

وینا پرس – مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور گفت: قطعه جدید آزادراه تهران- شمال به طول ۲۲ کیلومتر که شامل باند غربی قطعه دوم است، تیر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، «خیراله خادمی» با اشاره به جلسه مشترک خود با وزیر راه و شهرسازی که امروز (یکشنبه) درباره زمان افتتاح منطقه دوم از آزادراه برگزار شد، افزود: نخستین آزادراهی که در سال ۱۴۰۲ برای افتتاح آماده می‌شود، باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران- شمال است.

وی گفت: امروز در حضور وزیر راه و شهرسازی جلسه هماهنگی همه دستگاه‌ها به منظور بهره برداری از آزادراه برگزار شد، زیرا پیش از افتتاح این قطعه باید بسیاری از دستگاه‌ها از جمله پلیس راه، اورژانس ، سازمان راهداری و غیره برای ارائه خدمات به این محور آمادگی داشته باشند.

خادمی تصریح‌کرد: پیشرفت فیزیکی منطقه‌ای که در آستانه بهره برداری است ۹۶ درصد است و برنامه این است تا تیر امسال باند غربی (باند رفت) قطعه دوم مورد بهره برداری قرار گیرد. امیدواریم با افتتاح این قطعه، بخشی از مشکلات مسافران که در محور چالوس با آن مواجه هستند حل شود.

معاون وزیر راه گفت: کل منطقه دوم ۲۲ کیلومتر است که هفت درصد این قطعه پل و ۸۰ درصد طول مسیر تونل است، بنابراین نزدیک به ۸۷ درصد طول مسیر یا پل است یا تونل که آن را تبدیل به سازه‌ای سنگین و سخت در طول عملیات راه‌سازی محور کرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه