رئیس دادگستری البرز گفت: در سفر رئیس قوه قضاییه، انتقال دو زندان مد نظر قرار گرفت که شامل زندان رجایی شهر و قزلحصار است به طوری که اقدامات آن در حال انجام است.

وینا پرس – رئیس دادگستری البرز گفت: در سفر رئیس قوه قضاییه، انتقال دو زندان مد نظر قرار گرفت که شامل زندان رجایی شهر و قزلحصار است به طوری که اقدامات آن در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، حسین فاضلی هریکندی به مناسبت هفته قوه قضاییه با اشاره به تشکیل دو شعبه ویژه صلحی اظهار کرد: این شعب شامل شعب محیط زیست و صمت است که در راستای تحقق اهداف شعار سال مهار تورم و رشد تولید  فعال شده اند.

وی بیان کرد:  هم‌چنین شعبه تخصصی صلحی شامل مدیریت امور شهری، شرکت‌های دانش بنیان، رسانه و اصناف نیز پیش از این در استان البرز تشکیل شده بود.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: سال گذشته شاهد تشکیل قرارگاه‌های ویژه ای در استان البرز از جمله قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز ، پیشگیری و مقابله با جرایم ، پیشگیری و مقابله با سرقت بودیم.

فاضلی هریکندی بیان کرد: ویژگی این قرارگاه‌ها آن است که تمام دستگاه‌های اجرایی عضو آنها هستند و مختص دادگستری نیستند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز گفت: در این قرارگاه موضوعاتی مانند آزاد سازی اراضی ملی، مقابله با چاه های غیر مجاز ، آزاد سازی حریم بستر رودخانه به جد دنبال می‌شود.

فاضلی هریکندی گفت: یکی از اقدامات انجام شده برای شناسایی اراضی در معرض تغییر کاربری سامانه کشت یار راه اندازی شده که هشت هزار و ۲۹۳ نقطه در استان البرز توسط این سامانه پایش ماهواره‌ای شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته با اقدام به موقع از تغییر کاربری ۷۲۶۵ هکتار زمین جلوگیری شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز یادآورشد: در سال گذشته همچنین ۳۲۷ هکتار از اراضی ملی آزاد سازی شده است.

وی تاکید کرد: به دلیل محدودیتی که در منابع آب‌های زیر زمینی داریم از سال ۹۸ تا سال گذشته ۲ هزار و ۲۶۷ چاه پر شده است.

فاضلی هریکندی در ادامه با اشاره به رفع تصرف ۱۹ هکتار از حریم رودخانه ها گفت: با دستور رییس قوه قضاییه سال گذشته همچنین آزاد سازی بستر رودخانه کرج که مستحدثات دستگاه های حاکمیتی بود انجام شد .

وی ادامه داد: قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص از جمله مقابله با سرقت خشن به عنف، زورگیری، مقابله با جرایم تمامیت جسمانی اشخاص، جرایم علیه امنیت و آسایش مردم مورد توجه قرار می‌گیرد.

فاضلی هریکندی گفت: در سال گذشته با ۱۶ درصد کاهش پرونده سرقت رتبه ۱۰ کشور را داشتیم و در همین سال رتبه ۱۷ کشوری را از حیث میزان کشف سرقت داشتیم.

وی اضافه کرد: اکنون بسیاری پرونده‌های کثیر الشاکی به سرانجام رسیده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه به فعالیت قرارگاه ساماندهی و صدور اسناد و املاک قولنامه‌ای اشاره کرد و افزود: برای املاک قولنامه‌ای در داخل بافت فرسوده تصمیماتی اتخاذ و کارگروهی تشکیل شده است.

وی گفت: سند برای ۹۹ درصد اراضی ملی و ۱۴ درصد اراضی زراعی صادر شده بطوری که جانمایی برای یک هزار و ۲۳۶ هکتار اراضی بستر رودخانه شده و سند به نام دولت جمهوری اسلامی شده است.

فاضلی هریکندی اشتغال زندانیان را از دغدغه‌ها خواند و ادامه داد: سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۸ زندانی شاغل شدند.

وی اختصاص ۹۰ قاضی به استان که تا دی ماه ۴۰ نفر دوره کار آموزی خود را طی و وارد کادر قضایی می شوند را از برکات سفر رییس قوه قضاییه برشمرد.

فاضلی هریکندی ادامه داد: همچنین در این زمینه ۲۰۰ نفر به مجموعه دادگستری استان البرز اضافه می شود.

وی یادآورشد: در این سفر انتقال دو زندان مد نظر قرار گرفت که شامل زندان رجایی شهر و قزلحصار است به طوری که اقدامات در حال انجام است.

رئیس دادگستری استان البرز تاکید کرد: پرونده‌های مبارزه با فساد اداری اطلاع رسانی می‌شود .

وی  در خصوص مشمولان عفو رهبری سال گذشته در استان البرز  گفت: به غیر از بحث اغتشاشات آمار قابل توجهی در این زمینه داشتیم .

فاضلی هریکندی افزود: هفت نفر برای مسمومیت‌های الکلی در استان البرز دستگیر شده اند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه