دبیر شورای اسلامی استان البرز با بیان اینکه فردیس از حق‌آبه استان محروم است، گفت: بهره برداری های مکرر از آب های زیرزمینی پیامدهای نامطلوبی را برای البرز درپی دارد.

وینا پرس – دبیر شورای اسلامی استان البرز با بیان اینکه فردیس از حق‌آبه استان محروم است، گفت: بهره برداری های مکرر از آب های زیرزمینی پیامدهای نامطلوبی را برای البرز درپی دارد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، احمد کریمی‌پور اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان فردیس و شهر مشکین‌دشت هیچ گونه دسترسی به حق آبه استان البرز ندارند و تأمین آب شهرستان تنها از طریق منابع آب‌های زیرزمینی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به خشکسالی‌های اخیر سطح منابع آبی زیرسطحی بسیار کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: بهره‌برداری‌های مکرر از آب‌های زیرزمینی پیامدهای نامطلوبی را در پی دارد.

دبیر شورای اسلامی استان البرز تصریح کرد: مقرر شده است بر اساس طرح انتقال آب برای حل این مسئله و برخورداری شهروندان از حق آبه استان به ویژه سد کرج و طالقان از دو خطوط انتقال آب در خط یک شهرک جهان نما و خط ۲ شیخ آباد منابع آبی تأمین شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط اقدامات مؤثری انجام شده و با برطرف شدن مشکلات به زودی شهروندان شهرستان فردیس از حق آبه استان البرز منتفع خواهند شد و از همه مسئولانی که در این رابطه تلاش مضاعف دارند سپاسگزاریم.

کریمی‌پور متذکر شد: با توجه به مسائل مذکور توجه به صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب توسط شهروندان ضرورت دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه