مشکلات اقتصادی، فقر و مهاجرت باعث شده تا برخی افراد برای تامین معاش خود به حاشیه کلانشهرهای بزرگی همچون تهران پناه ببرند.

وینا پرس – مشکلات اقتصادی، فقر و مهاجرت باعث شده تا برخی افراد برای تامین معاش خود به حاشیه کلانشهرهای بزرگی همچون تهران پناه ببرند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، امروزه ساکنان مناطق حاشیه شهرها علاوه بر معضلات اقتصادی و زیستی با مشکلات عدیده اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند و اگر دستان حمایت‌گری آنها را در آغوش نگیرد چه بسا دامنه این مشکلات نیز بیشتر شود. کارآفرینی اجتماعی به ساکنان مناطق کم برخوردار حاشیه شهرها به ویژه زنان سرپرست خانوار کمک می‌کند در کنار مهارت آموزی بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

مدتی است که مهلا و سوده، برند «مهسو» را بنیان نهاده‌اند؛ کسب و کاری که می‌کوشد علاوه بر حرفه آموزی به افراد آسیب دیده حاشیه شهرها، آنان را به لحاظ اقتصادی به سطح قابل قبولی از توانمندی برساند.

مَهسو، کسب و کاری با رویکرد کارآفرینی اجتماعی است که در زمینه تولید محصولات سوزن‌دوزی پارچه‌ای و چرمی فعالیت می‌کند. همه محصولات باکیفیت مهسو توسط زنان سرپرست خانوار که به دلایل گوناگون امکان اشتغال خارج از منزل را ندارند تولید می‌شود.

سوده جعفری، هم‌بنیانگذار استارتاپ مهسو می‌گوید: تمامی آموزش‌های لازم را به افراد واجد شرایط ارائه می‌دهیم و در ادامه سفارش‌های سوزن‌دوزی را به صورت کار در منزل برای آنان ارسال می‌کنیم. سپس فرآیندهای تکمیلی و کنترل کیفیت انجام شده و محصول نهایی برای ارسال به مشتری آماده می‌شود.

محصولات مهسو در تیراژ محدود و با دست ساخته می‌شوند، در نتیجه از کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با نمونه‌های تولید انبوه برخوردار است.

محصولات سوزن‌دوزی و چرمی «مهسو» هدیه ارزشمندی برای مدیران و سازمان‌ها است. برای ثبت سفارش کافیست به صفحه اینستاگرام mahsudesign مراجعه کنید.

آشنایی با محصولات سوزن‌دوزی و چرمی مهسو

مهسو تولید کننده محصولات سوزن‌دوزی و چرمی ساخته شده با دست، هدیه مناسب برای سازمان ها و مدیران
مهسو تولید کننده محصولات سوزن‌دوزی و چرمی ساخته شده با دست، هدیه مناسب برای سازمان ها و مدیران
مهسو تولید کننده محصولات سوزن‌دوزی و چرمی ساخته شده با دست، هدیه مناسب برای سازمان ها و مدیران

انتهای پیام