معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اولین راه تقویت ستاد قرارگاه امنیتی غذایی در استان البرز کمک به تولید نهاده‌های کشاورزی مخصوصا بذر است؛ اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که داریم دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران بذر مورد نیاز حداقل ۱۵ استان کشور را تامین می کند.

وینا پرس – معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اولین راه تقویت ستاد قرارگاه امنیتی غذایی در استان البرز کمک به تولید نهاده‌های کشاورزی مخصوصا بذر است؛ اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که داریم دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران بذر مورد نیاز حداقل ۱۵ استان کشور را تامین می کند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، دکتر احمد نوحه گر در نهمین نشست معاونان اداری و مالی واحد های دانشگاه تهران که به میزبانی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی در کرج برگزار شد افزود: وقتی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران بذر ۵۰ درصد استان‌های کشور را تامین می کند این حق را برای دانشکدگان قائل هستیم که کمک‌های بیشتری چه از بیرون دانشگاه و چه از درون دانشگاه تهران انجام شود.

وی بیان کرد: موضوعی که بسیار حائز اهمیت است دانشکدگان به سمت استفاده از فن آوری های نوین در بخش کشاورزی می رود و رئیس این دانشکدگان، رئیس ستاد قرار گاه امنیت غذایی در استان البرز است و طبیعی است که با دانشگاه نسل دوم و سوم نمی توانیم در این امر مهم موفق باشیم.

دکتر نوحه گر با بیان اینکه باید زیر ساخت‌های فناوری‌های نوین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی مخصوصا در بخش امنیت غذایی را تقویت کنیم گفت: این امر منوط به این است که از دستگاه‌های بیرونی و سازمان هایی که می توانند در زمینه امنیت غذایی فعالیت داشته باشند کمک گرفت.

وی گفت: وزارتخانه‌های مربوط مخصوصا وازرت جهاد کشاورزی، نیرو و صمت هم در این زمینه کمک‌های اساسی و مهمی می‌توانند داشته باشند.

معاون دانشگاه تهران با بیان اینکه هم ما در ستاد دانشگاه تهران و هم مدیریت این دانشکدگان و هم مدیریت سیاسی استان در تلاش برای برطرف کردن مشکلات و مسائل این دانشکدگان هستیم خاطرنشان کرد: این مجموعه فقط برای دانشگاه نیست بلکه برای کل کشور حائز اهمیت است چون اینجا تولید کننده است .

وی گفت: باید زیرساخت‌هایی برای دانشکدگان فراهم شود چرا که توانایی و فن آموری نوین کشاورزی و نیروی استانی مهیا است و در حال تولید هم هستیم.

وی تصریح کرد: اعتبارات دانشگاه محدود است بنابراین فقط در چهار چوب دانشگاه نمی‌توان محصولات را تولید کنیم چرا که این محصولات بنیه غذایی کشور است و لذا نیازمند کمک‌های دستگاه‌های مختلف هستیم.

 نوحه گر در ادامه با  اشاره به اینکه اینجا فقط بحث دانشکدگان کشاورزی نیست و منابع طبیعی را هم شامل می‌شود افزود: دانشکده منابع طبیعی یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور است .

وی در خصوص چالش‌های جدی کشور در زمینه‌های منابع  آب، خشکسالی، سیل، بیابان و هوا خاطرنشان کرد: دانشکده منابع طبیعی این آمادگی را دارد که ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را در خدمت سازمان جنگل‌ها، مراتع  آبخیزداری کشور قرار دهد و این سازمان باید به سمت استفاده از این ظرفیت ها برود.

 نوحه گر بیان کرد: مطلع هستیم جلسات و نشست‌های بسیار خوب علمی و پژوهشی صورت گرفته و در زمینه‌هایی که گفته شد اساتید بسیار مجربی داریم مثلا برای سیل و خشکسالی می شود با مدیریت در این زمینه ظرفیت‌های خوبی ایجاد کرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه