شهردار کرج از رانش زمین در منطقه حصار معروف به تپه الله اکبر بازدید کرد.

وینا پرس – شهردار کرج از رانش زمین در منطقه حصار معروف به تپه الله اکبر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مهرداد کیانی، شهردار کرج، با حضور در محل فرونشست زمین در منطقه حصار کرج، گفت: در پی این حادثه برخی از منازل مسکونی دچار حادثه شدند.

وی افزود: با توجه به حضور نیروهای آتش نشانی، خدمات شهری، مدیران مربوطه و نمایندگان دیگر دستگاه‌های امداد و نجات در محل رانش عواقب احتمالی در حال کنترل است.

وی از ارجاع موضوع به کارشناس رسمی دادگستری به منظور تعیین علت دقیق رانش خبر داد و اضافه کرد: اقدامات لازم جهت تامین ایمنی ساکنین پلاک‌های مجاور در حال انجام است و به منظور اطمینان خاطر از عدم تسری ابعاد حادثه تأسیسات گاز و برق و آب به طور موقت از مدار خارج شده است.

به گفته شهردار کرج، این حادثه تلفات جانی نداشته و منجر به ریزش یک ساختمان شده و روند ایمن سازی آغاز شده است.

کیانی تصریح کرد: آنچه در سال‌های گذشته در منطقه حصار و برخی از مناطق شهری کلانشهر کرج در بحث ساخت و سازهای غیر مجاز و بی‌کیفیت رخ داده، نتایجِ خطرناکی همچون حادثه امروز را در پی داشته است.

شهردار کرج اظهار کرد: تیم‌های امدادی و عملیاتی شهرداری کرج تا زمان حصول اطمینان از ایمن‌سازی محل، رفع خطر، ارائه مشاوره به ساکنین پلاک‌های مجاور و بازگشت شرایط به وضعیت عادی در محل حضور خواهند داشت و امیدواریم با انجام اقدامات فنی بتوانیم از ریزش احتمالی بناهای مجاور جلوگیری کنیم.

وی گفت: به محض اعلام علتِ دقیق رانش زمین در محدوده اراضی الله اکبر منطقه حصار که قبلاً نیز سابقه داشته، مراتب از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

کیانی با ابراز نگرانی از خطرات و تهدیدهای ساکنین در محدوده‌های بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: چنانچه حادثه امروز به جای رانش جزئی، موضوعی همچون زلزله بود، میزان تلفات جانی و مالی به مراتب بیشتر بود، تصریح کرد: دوره ششم مدیریت شهری کرج با همین هدف تسهیلات ویژه‌ای را جهت بافت‌های فرسوده پلاک‌های ریزدانه و فاقد استحکام در دستور کار قرار داده و شهروندان با استفاده از این تسهیلات سکونتگاه‌های خود را ایمن نمایند تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه