نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: یکی از مطالبات مردم استان از دستگاه قضائی انتقال زندان شهید کچویی است.

وینا پرس – نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: یکی از مطالبات مردم استان از دستگاه قضائی انتقال زندان شهید کچویی است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، علیرضا عباسی در جمع مسئولین زندان قزلحصار کرج با اشاره به اینکه در هر بخش از استان البرز که نگاه می‌کنیم تراکم چند برابری نسبت به متوسط کشوری دیده می‌شود که نشانگر عقب ماندگی در بسیاری از حوزه‌ها است، اظهار کرد: تراکم بالای زندانیان در استان به دلیل حضور زندانیان خارج از استان در این زندان‌ها و متناسب با این تعداد بالا امکانات و زیر ساخت‌های اساسی و مهم در زندان‌ها فراهم نشده است.

وی افزود: باید تمام مسئولان برای رفع مشکلات دست به دست هم دهند، چرا که ما جزیره‌های جدا از هم نیستیم و در قالب کل باید حرکت و تلاش کنیم.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: کار در استان البرز به دلیل عقب ماندگی‌های مفرط در بخش‌های مختلف دشوار است و برای رفع این عقب ماندگی‌ها حرکت‌های جهادی مستمر لازم است.

وی ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات مسئولین قضائی استان به منظور ساماندهی زندان‌ها و به ویژه رئیس دستگاه قضا که به وعده خودشان در رابطه با انتقال زندان رجایی شهر عمل کردند، تصریح کرد: انتقال زندان و زندانیان رجایی شهر اقدام بسیار خوبی بود که با یک عزم ملی و انسجام استانی توسط تمامی مسئولین دلسوز گذشته و حال استان مطالبه شد و در نهایت در دوره ریاست آقای اژه ای و اهتمام ایشان به نتیجه رسید.

عباسی با بیان اینکه یکی از مطالبات دیگر ما از دستگاه قضائی انتقال زندان شهید کچویی است و انتظار دیگرمان انتقال زندان قزل‌حصار و در غیر این صورت انتقال مدیریت این زندان به استان البرز است و در راستای انتقال مدیریت زندان قزلحصار از هیچ تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس اینکه امام خمینی (ره) فرمودند زندان‌ها باید به دانشگاه و کانون تربیتی انسان‌ها تبدیل شود باید تلاش کنیم با کارهای فرهنگی پایدار ابتدا فردی به زندان ارجاع نگردد ولی اگر این اتفاق رخ داد زندان‌ها را باید در مسیر تربیت انسان‌ها و همچنین در تقویت مهارت آموزی و ارتقا آموزه‌های دینی حمایت کرد تا این آسیب دیدگان در مسیر حرکت اصلی زندگی خود قرار گیرند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه