مدیرعامل آبفای البرز گفت: به زودی با بهره‌برداری از چهار تصفیه خانه جدید فاضلاب در استان البرز، سرانه برخورداری استان از خدمات دفع فاضلاب از ۳۸ به ۴۴ درصد ارتقا می یابد.

وینا پرس – مدیرعامل آبفای البرز گفت: به زودی با بهره‌برداری از چهار تصفیه خانه جدید فاضلاب در استان البرز، سرانه برخورداری استان از خدمات دفع فاضلاب از ۳۸ به ۴۴ درصد ارتقا می یابد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، حمیدرضا نامداری با اعلام این خبر اظهار کرد: کار مطالعات اجرای شبکه فاضلاب کرج از سال ۱۳۷۱ آغاز و از سال ۱۳۷۴ نیز عملیات اجرایی آن شروع شد و در سال ۱۳۸۶ هم مدول (بخش) اول تصفیه خانه فاضلاب کرج با ظرفیت ۵۸ هزار مترمکعب در شبانه روز  و جمعیت تحت پوشش ۲۸۰ هزار نفر به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد:در سال‌های بعد هم در نقاط مختلف از جمله در مسکن مهر قوچ حصار نظرآباد، مهستان، حسنکدر، سرودار، آسارا و پورکان (جاده چالوس)، دنبلید (طالقان) و صحت آباد (اشتهارد)، تصفیه خانه یا پکیج فاضلاب راه اندازی شد. به طوری که هم اکنون ۳۴۶ هزار نفر زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته‌اند.

نامداری با اشاره به افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج در آینده‌ای نزدیک گفت: احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج پس از تاخیر چند ساله در تکمیل آن، طی ماه‌های اخیر آغاز شد و در حال حاضر ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به زودی با ظرفیت ۵۸ هزار مترمکعب در شبانه روز  و جمعیت جدید زیر پوشش ۲۸۰ هزار نفر به بهره برداری خواهد رسید و به این ترتیب جمعیت زیر پوشش این تصفیه خانه دو برابر شده و به ۵۶۰ هزار نفر می‌رسد.

مدیرعامل آبفای البرز در پایان گفت: با افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج، استریم دوم از مدول اول تصفیه خانه فاضلاب مهستان و دو پکیج فاضلاب در روستاهای زیدشت و فشندک طالقان که همگی در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد، جمعیت زیر پوشش شبکه فاضلاب از ۳۸ به ۴۴ درصد ارتقا خواهد یافت.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه