رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان البرز از افتخارآفرینی دانش آموزان این استان در بیست و سومین کارسوق کشوری ریاضی مهرگان خبر داد.

وینا پرس – رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان البرز از افتخارآفرینی دانش آموزان این استان در بیست و سومین کارسوق کشوری ریاضی مهرگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، رضا شکیبا از افتخارآفرینی دانش آموزان استان البرز در بیست و سومین کارسوق کشوری ریاضی مهرگان خبر داد.

وی هدف از برگزاری کارسوق ریاضی مهرگان را آشنایی دانش آموزان با کاربردهای ریاضی دانست و گفت: بیش از ۲۳۰۰ دانش آموز در مرحله اول و به صورت غیر حضوری در این رویداد شرکت کردند که دانش آموزان برتر مدارس دوره اول استعدادهای درخشان استان البرز، پس از غلبه بر رقبای خود، موفق به کسب رتبه اول و دوم کشوری شدند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان البرز این رویداد را محفلی برای تعامل بیشتر دانش آموزان با مباحث زیبا و جذاب ریاضی دانست و افزود: این رویداد علمی در تلاش است تا چهره ریاضی را خارج از قالب‌های خشک رایج به نمایش بگذارد و دانش آموزان به شکلی متفاوت و به دور از روش‌های معمول و استرس امتحان و نمره دهی، با ریاضی آشنا شوند.

گفتنی است مرحله نهایی بیست و سومین کارسوق ریاضی مهرگان، با حضور بیش از ۳۰۰ دانش آموز برتر کشور، به صورت حضوری در استان اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه