نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به تخلیه و تعطیلی زندان رجایی شهر بیان کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت حدود ۶۳ هکتار واقع شده بود که پس از تعطیلی زندان، قرار بر تغییر کاربری آن به بخش‌های مسکونی، بوستان، تامین فضاهای شهری، آتش نشانی، میدان و مجموعه فرهنگی ورزشی شد و بر این اساس لکه گذاری این فضا نیز صورت گرفته است.

وینا پرس – نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به تخلیه و تعطیلی زندان رجایی شهر بیان کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت حدود ۶۳ هکتار واقع شده بود که پس از تعطیلی زندان، قرار بر تغییر کاربری آن به بخش‌های مسکونی، بوستان، تامین فضاهای شهری، آتش نشانی، میدان و مجموعه فرهنگی ورزشی شد و بر این اساس لکه گذاری این فضا نیز صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه صفر و تبریک هفته دولت گفت: اقدامات زیادی در این هفته توسط دولتمردان در حوزه های مختلف انجام شده است که به سمع و نظر مردم می رسد.

وی با اشاره به تخلیه و تعطیلی زندان رجایی شهر بیان کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت حدود ۶۳ هکتار واقع شده بود که پس از تعطیلی زندان، قرار بر تغییر کاربری آن به بخش های مسکونی، بوستان، تامین فضاهای شهری، آتش نشانی، میدان و مجموعه فرهنگی ورزشی شد و بر این اساس لکه گذاری این فضا نیز صورت گرفته است.

استاندار البرز اظهار کرد: طی سال های اخیر، پروژه های عمرانی در دو بخش در هفته دولت و دهه فجر به بهره برداری می رسند که امسال نیز بخشی از آن ها در هفته پیش رو و پروژه های قوی و مهمی در استان البرز در دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید که گام به گام به سمع و نظر مردم می رسند. در واقع امسال تعداد پروژه های دهه فجر بیش از هفته دولت خواهند بود.

عبداللهی ادامه داد: تصفیه خانه ماهدشت که حدود ۲۰ سال پیش قرارداد آن منعقد شده بود، پایان شهریور جاری به بهره برداری می رسد و مشکلات کشاورزان و نیز انتقال آب برای آبخیزداری ماهدشت برطرف می شود که نیازمند بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه است و در آمار افتتاحیه های هفته دولت قرار نگرفته است.

وی از افتتاح ۳۷۴ پروژه خوب و قوی با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان در این هفته خبر داد و اذعان کرد: از این تعداد، حدود ۳۲۰ پروژه دولتی و ۵۴ پروژه نیز خصوصی هستند و با افتتاح آن ها دو هزار و ۸۴۴ شغل ایجاد می شود. در این هفته همچنین حدود هفت کیلومتر از اتوبان شهید سلیمانی نیز به بهره برداری می رسد تا بتواند بخشی از معضل ترافیک در این استان را رفع کند.

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر اهمیت و تلاش برای تکمیل و افتتاح این پروژه توضیح داد: فعالیت متروی کرج نیز با جدیت در حال انجام است و ایستگاه رجایی شهر نیز به بهره برداری می رسد و راه اندازی آن آغاز می شود. تلاش می کنیم تا دهه فجر، این مسیر را تا ایستگاه شهید سلطانی ادامه دهیم و به بهره برداری برسانیم که البته کار دشواری است اما تلاش می کنیم.

عبداللهی گفت: در حال حاضر سرفاصله حرکت متروی کرج- هشتگرد در شهر جدید مهستان بالاست و تلاش می کنیم این زمان را به یک سوم و یا حداقل به نصف برسانیم؛ مدیریت کامل بر عهده تهران خواهد بود و از این پس، هزینه های بهره برداری را به متروی تهران پرداخت می کنیم. شنبه چهارم شهریور ماه جاری کار را آغاز و استفاده آزمایشی از ایستگاه ماموت آغاز می شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی قطعی این ایستگاه نیز از ۳۰ مهرماه آغاز و لازم است اطلاع رسانی های لازم در این زمینه انجام شود تا پرسنل ماموت و کارخانه های اطراف بتوانند از این خط استفاده کنند، عنوان کرد: با توجه به ثبت نام کاندیداهای انتخاباتی، البرز به عنوان استان برتر در زمینه ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم شد.

راه اندازی ۹۱ موکب از البرز در مسیر پیاده روی اربعین

استاندار البرز با اشاره به ثبت نام یک هزار و ۴۲۹ نفر در این زمینه و افزایش سه و نیم برابری این آمار نسبت به دوره پیشین، مطرح کرد: برای هر کرسی مجلس تقریبا ۵۰۰ نفر ثبت نام کرده اند در حالی که در دور قبل، ۳۷۵ نفر ثبت نام کرده بودند. از بین ثبت نام کنندگان، ۲۷۵ نفر خانم هستند و در این زمینه نیز رتبه اول را کسب کرده ایم.

نماینده عالی دولت در استان البرز خاطرنشان کرد: با توجه به این پیش ثبت نام ها و مشارکت داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و نیز با تلاش و کوشش اصحاب پر تلاش و همیشه در صحنه رسانه شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیز باشیم که قطعا با حضور و جدیت شما اصحاب رسانه این مهم نیز تحقق می یابد.

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن ایام اربعین حسینی، خبر داد: استان البرز به عنوان معین استان ایلام انتخاب و در این راستا ۹۱ موکب نیز در مسیرهای پیاده روی زائران در مرز مهران، نجف اشرف و مسیر کربلای معلی راه اندازی شده است. تعدادی نیز در مرز خسروی در حال خدمت رسانی به زائران هستند.

وی با اشاره به مشارکت شهرداری کرج در حمل و نقل زائران از مرز خسروی به داخل خاک عراق توسط ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه توضیح داد: اورژانس و هلال احمر نیز در مرزها و مسیرهای پیاده روی مستقر هستند و در صورت نیاز به زائران خدمات لازم را ارائه می دهند. امید است با کمک و همکاری شما اصحاب رسانه بتوانیم خدمات خوبی به مردم استان و شهر ارائه دهیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه