مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از انجام معاینات بیشتر مخصوص خودروهای سرویس مدرسه خبر داد.

وینا پرس – مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از انجام معاینات بیشتر مخصوص خودروهای سرویس مدرسه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، به نقل از ایسنا، شادی مالکی با اشاره به لزوم اخذ معاینه فنی برای خودروهای سرویس مدرسه، گفت: از والدین و اولیاء درخواست می شود که نسبت به دارا بودن معاینه فنی سرویس مدرسه فرزند خود حساس باشند و رانندگان با توجه به تمهیدات اتخاذ شده مبنی بر اختصاص ۷ مرکز معاینه فنی برای معاینات سرویس مدرسه، بدون وقت گیری قبلی و بدون معطلی می‌توانند معاینه فنی بگیرند.

وی با بیان اینکه مرکز شهید چمران به عنوان مرکز تخصصی تاکسی و شش خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز سراج، الغدیر، شقایق، شهید آبشناسان، نیایش و دماوند به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودروها بدون نیاز به دریافت نوبت اینترنتی و خارج از نوبت سرویس دهی می کنند، افزود: در مورد سرویس مدرسه چک لیست دیگری در کنار آزمون های اصلی انجام می شود تا ضریب ایمنی افزایش یابد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در مورد چک لیست های اختصاصی سرویس های مدارس در تست های معاینه فنی توضیح داد: چک لیست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودروها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند. از آنجایی که مسافران سرویس مدارس، دانش آموزان هستند، در هنگام معاینه فنی شاخص هایی همچون قفل شدن درها، کمربندها، دارا بودن کپسول اطفای حریق و ….چک خواهد شد.

ملکی از مسئولین مدارس تقاضا کرد تا جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش یک ماه نگذشته استفاده کرده و به شدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ نمایند.

به گفته وی، بدون تردید مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است.

انتهای پیام