جشن «شکوفه‌ها» امروز ۲۹ شهریور در دبستان‌های سراسر کشور آغاز شد.

وینا پرس – جشن «شکوفه‌ها» امروز ۲۹ شهریور در دبستان‌های سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، امسال حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار کلاس اولی خواهیم داشت و به منظور آشنایی با فضای مدرسه و کلاس درس، سال تحصیلی آنها با عنوان جشن «شکوفه‌ها» زودتر از سایر دانش‌آموزان آغاز می‌شود.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، امروز برای والدین کلاس اولی‌ها هم در مدارس برنامه آموزشی است و ماهنامه‌ای آموزشی تربیتی را بین آنها توزیع خواهد کرد.

تعداد کل دانش آموزان در تمامی مقاطع و پایه‌های تحصیلی برای امسال ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و تعداد کل دانش آموزان پایه اول ابتدایی حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برآورد شده است.

امسال قرار است ۶۴۰ کلاس درس در پایه اول ابتدایی آموزش خود را با «نظام دوره‌ای» پیش ببرند، به این معنا که دوره اول ابتدایی خود به عنوان یک نظام در نظر گرفته می‌شود و معلم اول ابتدایی این دانش آموزان، در کلاس دوم و سوم نیز به همین دانش آموزان درس می‌دهد و در واقع معلم این دانش آموزان تا سوم دبستان تغییر نمی‌کند.

هدف از این کار برقراری ارتباط عاطفی و نزدیکی دانش آموزان با معلم و ایجاد یک شناخت کافی نسبت به دانش آموزان برای معلم به منظور کیفیت‌بخشی به آموزش و نیز کشف استعداد دانش آموزان عنوان شده است.

انتهای پیام