جمعی از مدیران معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری از کارخانه نوآوری و صنايع خلاق آمپر و استارتاپ‌های مستقر در این مجموعه بازدید و بر نقش شرکت‌های دانش بنیان در بهبود اقتصاد کشور تاکید کردند.

وینا پرس – جمعی از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از کارخانه نوآوری و صنايع خلاق آمپر و استارتاپ‌های مستقر در این مجموعه بازدید و بر نقش شرکت‌های دانش بنیان در بهبود اقتصاد کشور تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، در این بازدید «پرویز کرمی» مدیرعامل کارخانه نوآوری و صنايع خلاق آمپر گفت: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر از شتابدهنده‌ها، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و تمامی مجموعه‌های حاضر در قالب طرح‌های شهید احمدی روشن و ره‌نشان، مشترک با بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه‌ها حمایت می‌کند و از سویی به عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو محسوب می‌شود.

او به شکل‌دهی فب لب تخصصی در حوزه هوشمندسازی خودرو اشاره کرد و اظهار داشت: در مجموعه آمپر استارتاپ‌های دیگری شامل کارخانه اسمارت اینجکشن (دستیار هوشمند تزریق)، ژیکال (ارتودنسی پلیمری شفاف)، شتابدهنده آمپر درایو و آمپر لایف حضور دارند و توانمندی‌ها و دستاوردهای خود را به اثبات رسانده‌اند. انتظار ما از معاونت علمی آن است که استارتاپ‌ها مستقر در این مجموعه را حمایت کرده و دغدغه‌ها و چالش‌های پیش‌روی آنها را کاهش دهند.

در ادامه نیز، مهدی اکبرشاهی مدیر شتابدهنده آمپر درایو، پروژه‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه هوشمند سازی خودرو، برقی سازی، ذخیره انرژی، مدیریت حرارتی و دستیار هوشمند خودرو معرفی کرد.

«رضا اسدی فرد» معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با استقبال از فعالیت‌های کارخانه نوآوری آمپر گفت: مجموعه‌هایی مانند آمپر که تیم‌های جوان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کنار هم یک ایده‌ای را آغاز و سپس آن را به محصول و کسب‌وکاری تبدیل می‌کنند قابل تقدیر هستند. به نظر من کارخانه نوآوری آمپر با گزارش‌ها و دستاوردهایی که دارد و تیم‌هایی که معرفی کرد، مجموعه موفقی است.

او با بیان اینکه طراحی فضای کارخانه آمپر جذاب و نیروها و تیم‌های موفق به خوبی در کنار هم جمع شدند خاطرنشان کرد: این نظم و هماهنگی قطعا ناشی از یک نظام ارزیابی، منتورینگ و مربی‌گری هدفمند و ساختار یافته است. امید دارم در سال‌های آتی خروجی‌های بسیار خوبی را از مجموعه آمپر در بازار ببینیم.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری با بیان تفاوت‌ شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان با مجموعه‌های سنتی گفت: فرق یک شرکت دانش‌بنیان با شرکت معمولی در تمرکز بر دانشی است که در این‌ها اتفاق می‌افتد. به بیان دیگر یک موتور نوآوری، تحقیق و توسعه فعال در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد. آنها در اغلب موارد به افراد باهوش، خلاق و آشنا با روش‌های علمی و ایده پرداز نیاز دارند تا بتوانند خروجی و دستاوردهای موفقی داشته باشند. این موضوع در کارخانه نوآوری آمپر دیده می‌شود.

اسدی فرد در پایان ضمن تأکید بر زمینه همکاری‌های گوناگون با کارخانه نوآوری آمپر در حوزه معافیت‌های مالیاتی، تاکید کرد: ابزارهای موجود در معاونت علمی این امکان را می‌دهد که دارایی‌های دانشی موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان با سرعت بیشتری در مسیر بهبود اقتصاد کشور، بزرگ شدن ظرف‌های اقتصادی و افزایش بهره‌وری به کار گرفته شود. از مدیران مجموعه آمپر می‌خواهم ضمن تمرکز بر نیازهای موجود در کشور، با توان هر چه بیشتر در این مسیر قدم بردارند.

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا، هر سوله  به مساحت ۲ هزار مترمربع ایجاد شده و در حوزه‌های حمل‌ونقل، سلامت و سالمندی، آی‌تی و اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بیمه فعالیت می‌کند. این مجموعه با در اختیار داشتن دفاتر، فضای کار اشتراکی و فب‌لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو شناخته می‌شود.

دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

نویسنده : لیلا چراغی

انتهای پیام