رئیس پارک فناوری پردیس و مدیر کارخانه نوآوری آزادی از مجموعه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید کردند.

وینا پرس – رئیس پارک فناوری پردیس و مدیر کارخانه نوآوری آزادی از مجموعه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مهدی صفاریان، رئیس پارک فناوری پردیس ضمن استقبال از فعالیت‌های صورت گرفته در کارخانه نوآوری آمپر گفت: مجموعه آمپر حوزه‌هایی را در دست گرفته است و کمتر شتابدهنده و مجموعه نوآوری روی آن‌ها تمرکز دارد. ما در حوزه‌ خودرو در کشور نیازمند توسعه و نفوذ مجموعه‌های نوآور هستیم. با توجه به حجم بزرگ این صنعت کارخانه نوآوری آمپر می‌تواند به عنوان یک الگوی سازنده شناخته شود. البته دو حوزه سلامت و صنایع خلاق هم بسیار ارزشمند است و اقدامات بسیار خوبی در این حوزه‌ها انجام شده و نشان دهنده توجه بالای کارخانه نوآوری آمپر به تمامی بازارها است.

در ادامه مهدی عظیمیان مدیر کارخانه نوآوری آزادی و معاون پارک پردیس اظهار داشت: این روزها خبرهای امیدوارکننده آمپر در اکوسیستم استارتاپی بسیار به گوش می‌رسد و این موضوع تصور ذهنی مثبتی از این مجموعه ایجاد کرده است.

وی افزود: کارخانه نوآوری آمپر می‌تواند به‌عنوان یکی مجموعه‌های نوآور و پیشرو در حوزه صنعت هوشمند سازی خودرو باشد. دو شتابدهنده دیگر این کارخانه نوآوری نیز مجموعه‌های خوبی هستند که امکان توسعه و رشد زیادی دارند. درمجموع اتفاقاتی که در آمپر رقم می‌خورد می‌تواند نقش موثر و مفیدی در زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور ایفا کند و سبب رشد و توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور شود.

معاون پارک پردیس خاطرنشان کرد: ایده‌هایی که در آمپر مشاهده کردیم از جنس نیاز است و چون هلدینگ رایزکو و مجموعه آمپر به بازارهای مختلف اشراف دارند، به دنبال ایده‌هایی رفته‌اند که بخشی از نیاز بازار را رفع ‌کند؛ به جرات می‌توان گفت: احتمال شکست این مجموعه‌ها بسیار پایین است و عموما می‌توانند با توجه به حمایتی که دریافت می‌کنند به موفقیت برسند.

 در این بازدید پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر با بیان اینکه هلدینگ رایزکو در راستای مسئولیت اجتماعی و نیز دور نماندن از چرخه تولید فناورانه و نوآورانه اقدام به تاسیس این کارخانه نوآوری کرده است، در خصوص معرفی استارتاپ‌ها و حمایت آن‌ها از مرحله ایده، شتابدهی، منتورینگ تا ورود به بازار، و نیز توانمندی‌ها و دستاوردهای سه شتابدهنده مستقر در کارخانه نوآوری آمپر و استارتاپ‌‌های زیرمجموعه آنها در حوزه فناوری‌های نرم، سلامت و امنیت غذایی و هوشمند سازی خودرو و ایجاد محیطی پویا به‌منظور جذب و نگهداشت نیروی انسانی نخبه، خلاق و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها مطالبی را بیان کرد.

همچنین مدیران سه شتابدهنده آمپر چنج، آمپر درایو و آمپر لایف در این نشست گزارشی از کارهای خود ارائه کردند .

 استارتاپ هزاره سوم، فعال در حوزه بیمه، استارتاپ نانو پیشگامان سهند فعال در حوزه خوراک دام کامل و سوپر جاذب، استارتاپ ژیکال و برستومد در حوزه پزشکی و درمان و نیز استارتاپ‌های اسمارت اینجکشن و استارتاپ‌‌های حوزه هوشمند سازی خودرو به عنوان سه شتاب‌دهند مستقر در مجموعه آمپر از توانمندی‌ها، دغدغه‌ها و چالش‌های خود گفتند.

در ادامه مهدی اکبرشاهی، مدیر شتابدهنده آمپر درایو ضمن معرفی حوزه‌های فعالیت و توانمندی‌های این شتابدهنده به شکل‌دهی به فب‌لب تخصصی در حوزه هوشمند سازی خودرو اشاره و حمایت‌های معاونت علمی را خواستار شد.

گفتنی اینکه، کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دو هزار مترمربع و در سه حوزه حمل‌ونقل ، سلامت و سالمندی ، آی‌تی و اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب‌لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در حال فعالیت است.

پردیس پارک فناوری پردیس

پردیس پارک فناوری پردیس

پردیس پارک فناوری پردیس

پردیس پارک فناوری پردیس

نویسنده: لیلا چراغی

انتهای پیام