وزیر ارتباطات از بزرگترین طرح نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل پست ایران رونمایی کرد.

وینا پرس – وزیر ارتباطات از بزرگترین طرح نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل پست ایران رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، عیسی زارع پور در مراسم رونمایی از چندین پروژه در مسیر هوشمندسازی و توسعه زیر ساخت های پستی کشور که به مناسبت روز جهانی پست در مرکز مبادله هوشمند خلیج فارس برگزار شد با اشاره به جابه جایی مرسولات پستی و زمان تحویل مرسولات به متقاضی گفت:شرکت ملی پست سالیانه ۳۰۰ میلیون مرسوله جابه جا می کند و در حال حاضر در مسیر هوشمند سازی پیش می رود هوشمندسازی یعنی استفاده از تمام فناوری‌هایی که در این حوزه وجود دارد تا در تمامی مراحل هوشمند شویم. در افتتاحیه نمایشگاه پست گفتم که زمانی که مردم مرسوله را تحویل پست می‌دهند باید بتوانند زمان و روز دریافت را مشخص کنند و در همان زمان تحویل بگیرند.

وی افزود: تلاش بر این است که زمان تحویل مرسولات پستی و بازه زمانی کاهش پیدا کند و در کمترین زمان حتی در نیم ساعت مرسولات پستی تحویل شهروندان داده شود.

زارع پور درادامه با اشاره به اینکه امروز پست، پیشران اقتصاد دیجیتال کشور است، افزود: هر روز به تعداد کسب و کارهای هوشمند اضافه می‌شود و باید مسیر هوشمندسازی ما نیز سرعت بگیرد. اگر پست متحول شود حتما می‌تواند توسعه کسب و کارها را رقم بزند. این کار باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان اتفاق بیفتد.

وزیر ارتباطات در ادامه در خصوص ارزیابی روند هوشمند سازی پست گفت:باید از فناوری های جدید در همه مراحلی که شرکت پست ارائه می کند از قبول تا تحویل و تجزیه و توزیع استفاده شود و دقت و سرعت بالا رود و این اقدام با استفاده از ظرفیت شرکت دانش بنیان می تواند انجام شود. امروز پروژه هایی راه اندازی می شود که به وسیله آنها مردم می توانند زمان تحویل بسته را در دو تا چهار بازه زمانی انتخاب کنند امیدواریم در همین دولت مردم بتوانند بازه های زمانی چند دقیقه ای را برای تحویل بسته های خود انتخاب کنند.

وی با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل افزود: امروز بیش از ۸۰ دستگاه کامیون و کامیونت و ون به شبکه پستی کشور اضافه شد و باید از فناوری های جدید استفاده شود تا بتواند بر کاهش زمان تحویل مرسوله پستی تاثیر بگذارد.

زارع پور گفت: همکاران پستی می توانند تا دو بار بدون دریافت هزینه مرسوله را تحویل شهروندان بدهند. لازم است سامانه های نظارتی شرکت پست برای پیگیری حضور افراد پستچی برای تحویل مرسولات پستی، تقویت و به روز رسانی کنند تا راستی آزمایی انجام شود.

انتهای پیام