وزیر صنعت، معدن و تجارت از آخرین دستاوردهای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در دومین نمایشگاه تحول در صنعت خودرو بازدید کرد.

وینا پرس – وزیر صنعت، معدن و تجارت از آخرین دستاوردهای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در دومین نمایشگاه تحول در صنعت خودرو بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، «عباس علی آبادی» و تنی چند از معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه به همراه «محمدعلی تیموری» مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حضور در غرفه‌ کارخانه نوآوری آمپر از دستاوردهای این مجموعه، شرکای تجاری و استارتاپ‌های مستقر دیدن کرد و با فعالیت‌های نوآورانه در حوزه خودروهای الکتریکی آشنا شد.

وزیر صمت گفت: این وزارتخانه حمایت کامل خود را از حرکت‌های نوآورانه مانند آمپر بعمل می‌آورد. علاوه بر آن آمادگی داریم برای ارتباط بیشتر با استارت‌آپ‌های آمپر در زمینه برقی‌سازی خودروها همکاری کنیم.

 علی آبادی در ادامه این بازدید، دستوراتی را برای ارتباط و همکاری بیشتر خودروسازان و بهره‌مندی آنها از توانمندی‌های استارتاپ‌های مستقر در مجموعه آمپر ارائه داد.

 در ادامه «پرویزکرمی»، مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر با ارائه توضیحاتی درباره پروژه‌های در دست اقدام در حوزه خودروهای برقی، سامانه جامع پایش خودرو، راننده و جاده، به معرفی چند استارت‌آپ حاضر در این شتابدهنده اشاره کرد.

«مهدی اکبر‌شاهی»، مدیر شتاب‌دهنده آمپر درایو نیز به بیان فعالیت‌های این شتابدهنده پرداخت و گفت: این شتاب‌دهنده در زمینه هوشمند‌سازی و برقی‌سازی صنعت خودرو، مواد و فرآیندهای پیشرفته، طراحی و توسعه پلتفرم‌های بومی، اصلاحات ساختاری در معماری خودروسازی و قطعه سازی کشور، ورود به بازارهای جهانی و تبیین فرصت‌های نوآوری و فناوری با شرکت‌های خودروسازی برای تولید خودروهای مدرن برقی فعالیت می‌کند.

نمایشگاه تحول در صنعت خودرو از ۲۳ تا ۲۶ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است.

انتهای پیام