نشست تخصصی «خودروهای خودران و هوشمند، مغزی متفکر در دلی پولادین» با هدف تبیین دستاوردهای برنامه تحولی دولت برای توسعه و اشاعه فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی برگزار و بر ضرورت هم‌افزایی مشترک میان دستگاه‌ها و مجموعه‌های متولی تاکید شد.

وینا پرس – نشست تخصصی «خودروهای خودران و هوشمند، مغزی متفکر در دلی پولادین» با هدف تبیین دستاوردهای برنامه تحولی دولت برای توسعه و اشاعه فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی برگزار و بر ضرورت هم‌افزایی مشترک میان دستگاه‌ها و مجموعه‌های متولی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، در این نشست رویکرد گفتمان سازی کاربرد خودروهای برقی در سطح جامعه و حاکمیت به عنوان یک ضرورت ملی برای مقابله با چالش‌های زیست محیطی و تقویت مشارکت صنایع خودروسازی با دستگاه‌های اجرایی برای برقی‌سازی ناوگان حمل ونقل عمومی کلان شهرها مطرح و همکاری تخصصی با دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی و صنفی، مراکز تحقیقاتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و اپراتورهای مخابراتی مورد تاکید قرار گرفت.

 مهدی اکبرشاهی مدیر شتابدهنده آمپر درایو، در این نشست چالش‌ها و پیشرفت‌های خودروهای خودران در کشور را بیان کرد و گفت: آشنایی با سیستم کمک راننده و خودروهای هوشمند و متصل  به علاوه بررسی آخرین وضعیت و تحولات انجام شده در ایران و جهان برای شناسایی چالش‌های پیش‌رو و نیز دستیابی به فرصت‌های جدید مواردی است که از سوی این شتاب‌دهنده دنبال می‌شود. هدف این است که نقش بازیگران اصلی این حوزه و چرایی و چگونگی خودران و هوشمند شدن خودروسازی در بستر شرایط و امکانات کشور به دقت بررسی و ارزیابی شود. ما به دنبال آن هستیم که با استفاده از این تکنولوژی‌ها و مسیرهای طی شده بتوانیم آمار سوانح و تلفات جاده‌ای را کاهش دهیم.

 وی افزود: با توجه به اینکه فضای اکوسیستم خودروهای خودران و هوشمند، فضای بسیار بزرگی است، نقش کارخانه‌های نوآوری همچون کارخانه نوآوری آمپر برای گردهم آوردن و ایجاد هم افزایی بازیگران این حوزه بسیار کلیدی و تاثیرگذار است. استارت‌آپ‌های این حوزه با کمک شتابدهنده درایو می‌توانند به هم‌افزایی مشترک دست پیدا کنند.

مدیر شتاب‌دهنده آمپر درایو، به ایجاد فب‌لب تخصصی در حوزه هوشمندسازی حمل و نقل و خودروهای خودران اشاره کرد و به پرسش‌های کارشناسان پاسخ داد.

گفتنی است، این نشست تخصصی در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو برگزار شد.

انتهای پیام