به دلیل تشدید آلودگی هوا مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان طالقان امروز یکشنبه تعطیل است و کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وینا پرس – به دلیل تشدید آلودگی هوا مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان طالقان امروز یکشنبه تعطیل است و کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، عزت‌الله افضلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز اظهار کرد: بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای البرز، فردا یکشنبه ۱۲ آذرماه به دلیل غلظت آلاینده‌های جوی، مهدهای کودک و پیش دبستانی تعطیل و کلاس‌های آموزشی مقطع ابتدایی در تمامی شهرستان‌های استان به غیر از شهرستان طالقان غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است. همچنین مدارس استثنایی نیز در تمامی مقاطع به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

بر اساس مصوبات این کارگروه، فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای سایر مقاطع ممنوع است. لازم به ذکر است سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و تشدید کاهش کیفیت هوا تا دوشنبه در ۷ شهر پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان، اراک، مشهد، قم و تبریز هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به شهروندان ساکن استان البرز و دیگر کلانشهرهای درگیری آلودگی هوا توصیه می‌کنم چنانچه کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند. بستن در و پنجره‌ها، استفاده از هواسازها، نوشیدن آب کافی، خوردن میوه‌ و غذای سالم و خودداری از مصرف فست فود و دیگر غذاهای فرآوری شده به سلامت افراد در روزهای آلوده کمک می‌کند.

چنانچه نیاز به ترک منزل دارید زمان حضور در فضای باز خود را به کمتر از ۶۰ دقیقه کاهش دهید. استفاده از ماسک به ویژه ماسک‌ N95 از راه‌های موثر پیشگیری برای کاهش عوارض سلامتی ناشی از آلودگی هوا است. گروه‌های حساس یا در معرض خطر حتماً باید ماسک مناسب بزنند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه